Karacabey’de 102 metruk bina yıkıldı

• Karacabey Belediyesi, kent genelindeki metruk binalarla mücadelede hız kesmiyor. Merkez ve kırsal ayırmadan tüm mahallelerde yıkım işlemlerini sürdüren belediye ekiplerinin son adresi Hamidiye Mahallesi oldu. Buradaki metruk bina yıkımı ile ilçede ortadan kaldırılan metruk bina sayısı 102 oldu.

‘Daha yaşanabilir bir kent’ hedefiyle çalışmalarını sürdüren Karacabey Belediyesi, kent genelindeki metruk binalarla mücadelesini tüm hızıyla sürdürüyor.

Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkımı gerçekleştirilen metruk binalara, önceki gün Hamidiye Mahallesinde bir yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz haftalarda Şahin, Gönü, Yolağzı, Nasrettin gibi merkez kırsal mahallelerde yıkımlar gerçekleştirilmişti. Buradaki metruk bina yıkımı ile ilçede ortadan kaldırılan metruk bina sayısı 102 oldu.

Tehlikelerin önüne geçiliyor

Hem kent güvenliği hem de sağlık açısından risk teşkil eden metruk binalarla mücadeleyi önemsediklerini kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan, “Vatandaşlarımızın istek ve taleplerine istinaden, yapılan inceleme ve tespitlerle mahallelerimizde risk oluşturan metruk binaların yıkım çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın güvenliği ve sağlığı açısından bu binalar risk oluştururken, estetik olarak da olumsuz bir görüntüye neden oluyor. Aynı zamanda bu tür binaların farklı amaçlarla kullanımının da önüne geçmiş oluyoruz. Bu binaları tek tek tespit ederek, yasal prosedürlerin tamamlanması ile yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yıkımı yapılan bölgenin otopark alanı olarak kullanılmasını sağlayarak, önemli bir ihtiyacı daha çözüme kavuşturuyoruz. Bu konuda mahalle halkından muhtar aracılığıyla veya doğrudan belediyemize yapılan şikâyet taleplerini dikkate alıp harekete geçiriyoruz. Bu yöndeki mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.