CHP Bursa’da devir teslim

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak üzere istifa eden İsmet Karaca, gerçekleştirilen törenle görevi Av. Turgut Özkan’a devretti. Yoğun bir katılıma sahne olan törene iktidar mesajları damga vurdu.

Devir teslim töreni İl Başkanlığı’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Törene geçmiş dönem il başkanları, ilçe başkanları, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Törende Milletvekili Aday Adayı İsmet Karaca ve İl Başkanı Turgut Özkan önemli mesajlar verdi.

Karaca açıklamasında şunları söyledi:

“Bu bir bayrak yarışı. Önemli olan iz bırakmak ve katkıda bulunmak. 30 yılı arkada bırakan bir mücadele bu. Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de başlayan mücadelemizde biz elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. Ancak benim için en büyük siyasi kariyerim Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kollarından gelmem. Sandık sorumluluğundan aklınıza gelebilecek her görevde bulundum. Osmangazi İlçe Başkanlığı görevini yaptım. İl Yönetim Kurulu Üyesi, İl Başkanı oldum ama benim için en önemlisi olan İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yaptım. Gençlik Kolları partimizde bir ekoldür. Bu da benim için siyasi yaşamımın en önemli kariyeridir.  Biz kongrede, çalışacağımızın sözünü verdik. Parti binası ve bir parti müzesi kazandıracağımızı söyledik.  Bu konularda söz verdik ve birçok konuda sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 38. İl Kongremiz de Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında olacak.

Görevde olduğum sürece birlikte çalıştığımız İl Yönetim Kurul Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. 30 arkadaşımızla bugüne kadar geldik. Yedek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan da istifa eden olmadı. İlçe Başkanlarımız da görevlerinin başında. Pandemi döneminde birçok arkadaşımız canlarını hiçe sayarak sahada partimizi temsil etti. Bu dönemde de kent muhalefeti anlamında yapılacak birçok şeyi yapmaya çalıştık. Örneğin biz gündeme taşıyana kadar T2 hattı çürüyordu. Bursa’da kamu vicdanını sızlatan birçok konuda sahada olduk. Yapıcı bir muhalefet yaptık. Şimdi de Uludağ için çok ciddi bir muhalefet yapmamız gerekiyor. Uludağ’ın güzelliğini peşkeş çekiyorlar. Betona, ranta açıyorlar ve bunun için tüm kentin kenetlenmesi gerekiyor. Görevde olduğum süreçte partimizin 5 kuruş borcu yoktur. Partimiz bu konuda oldukça şeffaftır. Önümüzde önemli bir dönem var. Milletvekili adaylığı için istifa ediyorum ama beni tanıyorsunuz bir gün bile geri kalmadan çalıştım. Bana ihtiyaç duyulan her an da destek vereceğim. Sahada bize düşen neyse yerine getireceğiz. Bu seçim çok önemli. Hepimiz seferberlik duygusuyla çalışacağız. Cumhuriyeti yeniden temellerini üzerine oturacağız.. Karanlığı hep beraber yeneceğiz.

Görevi devralan yeni İl Başkanı Turgut Özkan da açıklamasında şunları ifade etti:

“Ben İsmet Başkanın 30 yıllık kariyerini burada sonlandırmadığını başka bir kariyere yelken açtığına inanmak istiyorum. Biz İl Yönetim Kurulu Üyeleri olarak kendisinin dimdik arkasındayız. Bursa siyasetine damga vurmuş bir siyasetçi olduğunu biliyoruz inşallah Ankara siyasetine de damga vuracak.  Kendisi bayrağı bize devretti. Bayrağı aldığımız bu noktada, İl Yönetim Kurulu Üyelerimizle, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Belediye meclis Üyelerimizle, sade üyelerimizle hep birlikte önce genelde sonra yerelde partimizin iktidar olacağına inancımız tamdır. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.