GYİAD’ın başında bir Karacabeyli

Türk iş dünyasının önemli örgütlerinden Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanlığı'na Bursa ve Karacabey'in tanınmış işadamlarından İlhan Akdarı'nın kızı Burcu Akdarı Toprak yeniden seçildi.

30 milyar dolarlık büyüklüğü ile genç patronların buluşma noktası olan GYİAD'ın Olağan Genel Kurulu'nda Divan Başkanlığını Saruhan Tan yaptı. Genel Kurulun açılışında konuşan Burcu Akdarı Toprak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye'nin geleceğine hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Akdarı Toprak, 300'e yakın üyeye ve çeyrek asrı aşan köklü geçmişe sahip olduklarını vurguladığı konuşmasına şöyle devam etti: "Önemli bir süreçten geçen Türkiye'de geleceği genç girişimcilerin tercihleri şekillendirecek. Bu gerçekten hareketle yeni yönetim kurulumuzu belirlerken,Türkiye'deki sektörlerin de bir bileşkesini oluşturduk. Finanstan, otomotive, sağlıktan turizme, inşaattan gıdaya varıncaya dek ülkemiz ekonomisinin dinamiklerini yansıtan bir liste hazırladık. Güçlü kurum ve güçlü patronların katılımıyla ciro toplamı 10 milyar doları aşan bir Yönetim Kurulu oluşturduk."

Yeni dönemde özellikle, girişimcilik ve e-ticaret alanında aktif olacaklarını vurgulayanBurcu Akdarı Toprak, sosyal ve siyasal alanda Türkiye gündemini de yakından takip edeceklerini sözlerine ekledi.

Kurucu üyelerden Leyla Alaton ile eski başkanlardan Pınar Eczacıbaşı, Melih Mekik gibi isimlerin de katıldığı genel kurulda yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Burcu Akdarı Toprak (Karoto), Saruhan Tan (Big Chefs/ YKM), Ertuğrul Belen (Divas Diamond), Gülden Güral (Kütahya Porselen), Kaan Özkan (Mondi Endüstriyel Torba), Tunç Mehmet Berkman (Veritas Media), Hakkı Zafer Terzioğlu (Borusan Manheim), Abdullah Yıldırım (Citibank), Mert Tinik (Kımız&Kımız Consulting), Dilara Silisan (Dilaqua) Demet Kapıcıoğlu (Dünya Göz), Sıdıka Baysal Hatipoğlu (B+B Hukuk Bürosu) Berrak Kutsoy (Pegasus Havayolları), Serkan Sevim (Medianova İnternet Hizmetleri) Nafiz Kerim Kotan (Pragma Kurumsal Finansman), Güneş Karababa (Barilla Gıda), İbrahim Arınç (3 Deniz Danışmanlık), Beyza Şengül (Eczacı), Mehmet Özpolat (Euro-Tec Plastik) Hilmi Sinan Güreli (Güreli YMM), Zafer Topaloğlu (Merkez Turizm inşaat), Fehmi Barış Tezcan (Citi Bank Türkiye) Eda Arıkan (Arıkanlı Holding), Gökhan Mendi (Türkiye Ekonomi Bankası)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir