Demirel, HAGEL encümeninde

Demirel, HAGEL encümeninde
Bursa Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği’nin genel kurul toplantısında AK Partili Belediyesi Meclis Üyesi Hayati Demirel encümen üyeliğine seçildi.
Kısa adı HAGEL olan Bursa İli Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği yeni yönetimi önceki gün belirlendi. Birlik üyesi merkez ve ilçe beledeye meclis üyeleri, merkez köy muhtarları, il genel meclisi üyeleri ve Vali Yardımcısı Halis Arslan’nın katıldığı genel kurul toplantısında Birlik Başkanı, meclis ve encümen üyelerinin seçimi yapıldı.
Bursa yöresinde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla 1963 yılında kurulan HAGEL’in Başkanı Bursa Valisi Şahabettin Harput oluken, 1. Başkan Vekili Yılmaz Öztürk, 2. Başkan Vekili Ömer Demiröz oldu. Encümen üyeleri ise Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hayati Demirel, Gemlik Belediye Meclis Üyesi Cemil Kurt, İl Genel Meclis Üyesi Fatih Adalı, muhtarlar Ahmet Doğan ve Sadık Yıldız’dan oluştu.
Karacabey Belediye Meclis Üyesi Hayati Demirel, HAGEL’in Bursa’da tarım ve hayvancılığa önemli katkılar yaptığını ifade etti. Demirel, HAGEL encümeninde başarılı bir çalışma dönemi geçireceklerine inandığını belirtti. HAGEL’in yıllar önce Karacabey’de slaj üretimi konusunda önemli bir çalışma gerçekleştirdiğini de değinen Demirel, birliğin önümüzdeki dönemde örnek çalışmalar yapacağına inandığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.