Ziraat Odası Toplanıyor: “Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi&

Çiftçinin kaçırmaması gereken Ziraat Odası’nın düzenleyeceği tanıtım toplantısı bugün!
Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi konuşulacak
Karacabey Ziraat Odası, “Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi” projesiyle ilgili olarak, bugün saat 15.00’te tanıtım toplantısı düzenleyecek.
Ziraat Odası Başkanı Nuri Karaca, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi ve Köy Bazlı Katılımcı Yatırım Programları’nın 3. etabına ilişkin yönetmeliğin kabul edilmesiyle, söz konusu desteklenen çiftçilerin yararlanmasını istedi.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği İktisadi İşletmesi, Tur Oto, Yapı Kredi Bankası, Koç-net ve Kobiline firmasıyla ortaklaşa düzenlenecek tanıtım toplantına tüm çiftçiler davet edildi Karaca, 1 Kasım 2007 tarihine kadar “Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi” projesine çiftçilerin müracaat edebileceklerini belirterek, “Bu kapsamda işlemesiz tarım makineleri, balyama ve silaj makineleri, basınçlı sulama sistemi için gerekli parsel içi yeni mal alımları ve soğuk hava tesisatlı taşıma araçlarına hibe desteği verilecek. Programa yönelik hazırlanacak proje bütçeleri, gerçek kişilerde en az 50 bin YTL, tüzel kişilerde ise 100 bin YTL olacaktır. Bu oranların yüzde 50’si hibe olarak verilecektir. Söz konusu programdan çiftçilerimizin yararlanmasını istiyoruz. Bugün, gerçekleştireceğimiz tanıtım toplantısına tüm Karacabey çiftçisini davet ediyoruz. Toplantıdan sonra talep edilecek araç ve gereçlerle ilgili başvurular başlayacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.