Zafer Bayramı kutlu olsun

30 Ağustos Zafer Bayramının 86’ncı yıl dönümü bugün tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de çoşkuyla kutlanacak. Saat 10.45’te başlayacak törende, tüm askeri ve sivil erkan hazır bulunacak.
Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na “Çelenk Sunma Töreni” ile başlayacak etkinlik, günün anlam ve önemi belirten konuşmalar ve şiirlerle sona erecek. Tören’nin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Garnizon Komutanlığı’ndaki kokteyl ile tebrikler kabul edilecek.
Kaymakam Dursun Balaban, tüm Karacabey’lilerin Zafer Bayramı’nı kutladı. Balaban, Türk milletinin asla başka bir milletin egemenliği altında yaşamayacağına dikkat çekerek, “Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zafer bayramımız kutlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.