Yatırımların merkezi Karacabey yeni açılışlarla gövde gösterisi yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa programına Karacabey açılışlarla damga vurmaya hazırlanıyor

• Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Temmuz Cumartesi Günü gerçekleştireceği Bursa ziyareti kapsamında kentte bir dizi açılış gerçekleştirecek. Program kapsamında, Karacabey’in ev sahipliği yaptığı Türkiye’nin en önemli projesi olarak kabul edilen TEKNOSAB’da faaliyete başlayan 4 fabrikanın resmi açılışı ile Nestle fabrikalarının açılış törenleri de telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilecek.

• Karacabey’deki açılışlarda, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de Karacabey’de yer alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak olan açılışlar için Karacabey’de ayrı bir heyecan yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Temmuz Cumartesi günü Bursa’da gerçekleştireceği ziyaret programı kapsamında, Karacabey’de ayrı bir heyecan yaşanıyor.

Program kapsamında Erdoğan ilk olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyet gösteren GUHEM’de 49 fabrikadan oluşan özel sektör yatırımlarının açılışı gerçekleştirecek. Erdoğan daha sonra Gökdere Meydanında gerçekleşecek törende ise resmi kurumlar ve belediyelerin toplu açılışlarını yine telekonferans sistemiyle gerçekleştirecek.

Erdoğan, Karacabey ev sahipliğinde Türkiye’nin geleceğe dönük en önemli teknoloji projelerinden olan TEKNOSAB’da faaliyete başlayan 4 fabrikanın resmi açılışı ile Nestle firmasında gerçekleşecek Medikal Beslenme Ürünleri Fabrikasının açılış törenlerine telekonferans yöntemiyle katılacak.

Karacabey’deki açılışlar kapsamında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de Karacabey’de yer alacak.

Özkan’dan buluşmaya davet

Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 2 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek açılış programları, adeta Karacabey’in açılış günü olacak. Türkiye’nin en önemli yatırımı TEKNOSAB’ta faaliyete başlayan 4 fabrika ile Nestle’nin Medikal Ürünler Fabrikasının açılışı ilçemizde gerçekleştirilecek. Karacabey’in ülke üretimine ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkısından büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı da Gökdere Meydanında, Cumhurbaşkanımızla gerçekleşecek buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Karacabey’de ikinci açılışı yapılacak olan Medikal Ürünler Fabrikası ise Nestle bünyesinde kurulurken hassas hasta grubuna yönelik Sağlık Bakanlığı ile birlikte yüksek otomasyon ve son teknoloji ile üretim gerçekleştirecek. 610 milyonluk yatırım bedeli ile açılışı gerçekleşecek fabrikanın ihracat talepleri nedeniyle büyümesine yönelik yatırım planlarının sürdüğü kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir