Karacabey’den Pakistan’a yardım eli

• Pakistan’da yaşanan sel felaketinin ardından, Bursa Valiliği’nin başlattığı yardım kampanyasına bir destek de Karacabey’den geldi.

• Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile Karacabey Belediyesi tarafından Pakistan’a gönderilmek üzere hazırlanan yardımların önceki gün yola çıktığını söyledi. Özkan, ‘Kardeş ülke Pakistan’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz” dedi.

Karacabey, 21.09.2022 – Pakistan’da, milyonlarca insanın evsiz kalmasına neden olan sel felaketinin ardından Bursa Valiliği’nin başlattığı yardım kampanyasına bir destek de Karacabey’den geldi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile Karacabey Belediyesi tarafından Pakistan’a gönderilmek üzere hazırlanan yardımların önceki gün yola çıktığını söyledi.

Her zaman yanımızda oldular

Belediye Başkanı Özkan, yardım aracı yola çıkmadan önce AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile birlikte yaptığı açıklamada, “Kardeş ülkemiz Pakistan, her zaman destekçimizdir ve sürekli Türkiye’nin yanında olmuştur. Kurtuluş Savaşında da bizlere destek vermiştir. Dolayısıyla Pakistan, gönül coğrafyasının içindedir. Bölgede yaşanan sel felaketi, hepimizi derinden üzmüştür. Eldeki imkanlarla bizler de felaketi yaşayan ve milyonlarca insanın evsiz kaldığı Pakistan’a yardımda bulunmak istedik ve ilkyardım aracımızı bugün itibariyle yolcu ettik. Bursa Valiliğinin başlattığı yardım kampanyasına Karacabey olarak güçlü şekilde katıldık. Kardeş ülke Pakistan’a geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.