Karacabey’den Moldova’ya kardeşlik köprüsü için ilk adım

Başkan Özkan, Moldova’dan Carbolia Belediye Başkanı Vitali’yi ağırladı

• Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın önceki günkü konuğu, Moldova UTA Gagauzia Yeri Özerk Bölgesinden Carbolia Belediye Başkanı Cechir Vitali ve beraberindeki heyet oldu. Başkan Özkan, iki şehir arasında kardeş şehir protokolü imzalanacağını duyurdu.

Karacabey Belediyesi, dünyanın farklı noktalarındaki belediyelerle iş birliğini geliştirmeye ve kardeşlik köprüsü kurmaya devam ediyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın önceki günkü konuğu, Moldova UTA Gagauzia Yeri Özerk Bölgesinden Carbolia Belediye Başkanı Cechir Vitali ve beraberindeki heyet oldu.

İş birliği çalışmaları

Ziyaret sonrası Başkan Ali Özkan yaptığı açıklamada, “Misafirlerimiz Gökoğuz Türklerinden. Hristiyan Türklerden. Ve yaşadıkları bölge stratejik olarak önemli. Amerika ve Rusya’nın günümüzde kendileriyle alakalı stratejileri var. Türkiye Cumhuriyeti’nin de bu kardeşlerimize yönelik çalışmaları var. Kendilerini Karacabey’imizde ağırladık, ilçemizden bahsettik, bazı yerleri beraber gezdik. Anlaşmakta ve iletişim kurmakta hiç zorlanmıyoruz. Bu kardeşlerimizle iş birliği gerçekleştirmek anlamında kardeşlik protokolünün ilk adımını gerçekleştirdik” dedi.

Öte yandan kardeşlik protokolü, her iki belediyenin meclisinde onaylandıktan sonra resmen imzalanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.