KAL’da 38 boş kontenjan

Milli Eğitim Bakanlığı, OKS 1. yerleştirme sonuçlarına göre yapılan kesin kayıtların ardından okulların boş kontenjanlarını dün internet sitesinden ilan etti. Boş kontenjanlar için ikinci yerleştirme başvuruları 10 Ağustos’ta sona eriyor. Açıklanan boş kontenjanlara göre Karacabey Anadolu Lisesi’ndeki 150 kontenjandan 38’i boş kaldı. İlk tercihte ise 112 öğrenci Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptırdı. Karacabey’de OKS sınavıyla öğrenci yerleştirilen okullarda ise boş kalan kontenjanlar şöyle: Karacabey Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi’deki 60 kontenjandan 31’i, Karacabey İMKB Kız Teknik, Anadolu Kız Meslek Ve Meslek Lisesi’ndeki 30 kontenjandan 20’si ve Sadık Yılmaz And. Tic. Mes. Lis.ve Tic. Meslek Lisesi’ndeki 60 kontenjandan 31’i boş kaldı. İlk yerleştirme sonuçlarına göre 180 öğrenci ilçedeki Anadolu Liseleri’ne kayıt yaptırdı.
Birinci yerleştirme kayıtları sonucunda fen, anadolu ve sosyal bilimler liseleri, anadolu mesleki ve teknik liseler, anadolu imam hatip liseleri, anadolu öğretmen liseleri ve sağlık meslek liselerinde toplam 88 bin 273 boş kontenjan kaldığı öğrenildi.
Milli Eğitim Bakanlığı 15 Ağustosta 2. yerleştirme sonuçlarını ilan edecek. İkinci yerleştirme kayıtları 16-22 Ağustos arasında yapılacak ve 23 Ağustosta yeniden boş kalan kontenjanlar açıklanacak.
Bu kontenjanlar için de 24-25 Ağustosta “tercihte yükselme” başvurusu alınacak ve 1 Eylül’de sonuçlar duyurulacak. 2-4 Eylül arasında da tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.