Daha temiz Longoz için harekete geçildi

Karacabey Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri, “Daha Temiz Bir Longoz İçin Harekete Geçiyoruz, Longozu Temizliyoruz” etkinliğinde longozun etrafındaki çöpleri topladı.
Karacabey Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte geçtiğimiz hafta sonu anlamlı bir çevre hareketine imza attı.
Karacabey Belediyesi ve Orman Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen ‘daha temiz bir longoz için harekete geçiyoruz, longozu temizliyoruz’ başlıklı etkinlikte, 7’den 70’e herkes, longozda çöpleri topladı. Düzenlenen etkinliğe, Uludağ Üniversitesi Proje Atölyesi öğrencileri, Karacabey Belediyespor sporcuları ve vatandaşlar katıldı. Tüm gönüllüler, Karacabey longozunda saat 11.00’de başlayan yürüyüş ile orman içerisindeki atıkları tek tek topladı. Moloz türü olan ve elle alınamayacak atıklar, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince makinelerle toplandı. Yaklaşık 2 saat süren yürüyüşte toplanan atıklar, belediye temizlik işlerince görevlendirilen araçlar tarafından alındı. Etkinliğe katılanlara Karacabey Belediyesi tarafından pilav ve ayran ikram edildi.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Uzun zamandır aklımızda olan bir etkinliği hayata geçirdik. Bize geçmişten kalan bu nadide bölgeyi gelecek nesillere aktarmak için vatandaşlarımızda çevre bilincini, çevre duyarlılığını oluşturmamız gerekiyor. Longoz ormanları, yaklaşık 250 çeşit kuş türünü içerisinde barındıran, endemik bitkileri olan nadide bir alan. Türkiye’de 3 tane olan longoz ormanlarının bir tanesi de Karacabey’imizde. Bugün Uludağ Üniversitesi Proje Atölyesi öğrencileri, Karacabey Belediyespor sporcuları ve vatandaşlarla Longoz Ormanı’nı temizledik. Vatandaşlarımızın buraya geldiğinde daha duyarlı olmalarını ve çevreyi kirletmemelerini istiyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir