“Çocuklar Nasıl Öğreniyorlar?”

“Çocuklar Nasıl Öğreniyorlar?”
Karacabey Milli Eğitim Müdürlüğü, Uğur Dershanesi ve Bahçeşehir Koleji’nin ortaklaşa düzenlediği “Çocuklar Nasıl Öğreniyorlar?” konulu panel yarın yapılacak.
Karacabey Milli Eğitim Müdürlüğü, Uğur Dershanesi ve Bahçeşehir Koleji’nin ortaklaşa düzenlediği “Çocuklar Nasıl Öğreniyorlar?” konulu panel yarın yapılacak.
Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde saat 14.00’teki programa, Bahçeşehir Kolejleri Genel Koordinatör Yardımcısı Gülfem Aslan panelist olarak katılacak.
Uğur Dershanesi Karacabey Şubesi Kurucusu Mehmet Yıldız, çocukların öğrenme stilleri ile ilgili çok önemli bilgilerin sunulacağı panele tüm velileri ve eğitimcileri davet etti.
Gülfem Aslan kimdir?
Bahçeşehir Kolejleri, Öğretmen Eğitimi ve Yabancı Dil Öğretiminden sorumlu Genel Koordinatör Yardımcısı olarak üç yıldır görev yapan Gülfem Aslan, ilk, orta ve yüksek öğrenimini İngiltere’de gördü.
Londra’da dil ve drama eğitimi aldıktan sonra Birmingham, Aston Üniversitesi’nde İngilizce öğretimi üzerine yüksek lisans yaparak eğitim dalında ihtisaslaştı. Aralarında Bilkent ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi de bulunmak üzere birçok ilköğretim ile yüksek öğrenim kurumlarında İngilizce okutmanlığı görevlerini yaptı.
Bu kurumlarda hizmet öncesi ve hizmet içi öğretmen eğitimi sorumluluğu görevilerini de yürüttü. 1995-2003 yılları arasında İngilizce Eğitim ve Kültür Müsteşarlığı, British Council’da Eğitim Danışmalığı yaptı. Bu dönem zarfında, Milli Eğitim Bakanlığı adına birçok yabancı dil öğretmenliği formasyon kursu düzenledi. Uzmanlık alanı Eğitimde Drama Teknikliklerinin Kullanımı ve Nöro-Dilbilimi Programlama olan Aslan, Bahçeşehir Kolejleri’ndeki görevinin yanı sıra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngilizce Eğitim Yüksek Lisans Programı’nın da Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir