“Bursa İçin Hizmet Üretmek Bir Onurdur”

AK Parti Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, TBMM’de Bursa’da yapılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yatırımları hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

Milletvekili Ödünç toplantıda şu sözlere yer verdi;

Bursa gibi  aziz  bir şehrin vekili olmak, bu eşsiz beldeye hizmet etmek şahsım için bir onurdur.

2023’e doğru giderken, Güçlü Şehirler, Güçlü Türkiye anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni bir Bursa hayaliyle gece gündüz çalışıyoruz. 2002 yılından beri AK Parti olarak güçlü, gelişmiş, yeni bir Bursa için AK Kadrolar olarak hizmet üretiyoruz. Bursa’mızda, Çarşıbaşı Meydan Projesi’nden, Çekirge Teras Projesi’ne, yeni spor Kompleksi’nden Sıcaksu termal turizm tesisi ve deprem dönüşüm konutlarına, millet bahçelerinden yeni sosyal konutlara kadar birçok projemizin startı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından verilmiştir.

700 yıldır şırıldayan çeşmelerimizi, altında gölgelendiğimiz ulu çınarlarımızı, Bursa’mızın şirin sokaklarını ve şehir meydanlarını koruyor, yeniliyoruz.

Bursa’mızda geçmişi milattan önce 5. yüzyıla kadar uzanan; 430 bin metrekarelik Hanlar Bölgesi’ni kentsel dönüşümle yeniliyoruz. Böylece 12.400 metrekarelik yeni bir meydanı Bursa’mıza kazandırmış oluyoruz.

AK Parti’nin, şehircilik anlayışında, geçmişle geleceği aynı potada buluşturarak, yeşil ile yapıyı kaynaştırmak, insan ile şehri bütünleştirmek esası vardır.

Çekirge Teras Projemizi hayata geçiriyoruz. Bünyesinde, seyir terası, kütüphanesi, kıraathanesi, müzeler kompleksi, biyolojik göletleri, bisiklet ve yürüyüş yolları, çınarlar, kapalı otoparkı ve geniş yeşil alanlar yer alıyor.

AK Parti 19 yılda; yeşil alan oluşturmada rekor kırmış bir millet hareketidir. Diriliş ve şahlanış hareketidir. Bursa’mızın yeşiline yeşil katmak için; 680 bin metrekarelik alanda 5 millet bahçesi projemiz olanca hızıyla devam ediyor.

Şehirlerimizin geleceğinin teminatı olan kentsel dönüşüm çalışmalarımızda da büyük bir kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Bizim hedefimiz; afetlere karşı güvenli, sağlam yuvalarıyla  depreme karşı dayanıklı, emin bir Bursa.

Bursa’mızda, Kestel, Osmangazi ve Yıldırım’da 540 hektar büyüklüğünde 5 riskli alanımızda çalışmalar devam ediyor. Ayrıca yine Osmangazi, Yıldırım ve Gemlik’te 865 hektar büyüklüğünde 5 rezerv yapı alanında da çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor.

2002 yılında, ev sahibi olmayan tek bir vatandaşımızı bırakmama hedefiyle yola çıktık. Bursa’mızda. 292 milyon lira değerindeki 774 konutluk projemiz devam ediyor, konutlarımız yükseliyor. İlaveten; 50 bin ve 100 bin sosyal konut projelerimiz kapsamında, Bursa’da 3 bin 771 yeni sosyal konut daha yapıyoruz.

Allah’ın izniyle; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, tüm belediyelerimizle birlikte; Bursa’yı tarihiyle, yeşiliyle gün yüzüne çıkaracak çalışmalar bundan sonrada büyük bir aşkla devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir