Borsa’dan Kadın Girişimcilik Kampı’na davet

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu ile BTSO Kadın Girişimciler Kurulu Organizasyonu ile kadınları girişimci olmaya teşvik etmek, ekonomiye daha fazla kadın katılımını sağlamak ve potansiyel girişimcilerin yenilikçi fikirlerine destek vermek amacıyla ‘Kadın Girişimcilik Kampı’ ve ‘Ödüllü Proje Yarışması’nı ikinci kez düzenliyor.
Karacabey Ticaret Borsası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve yine BTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komite Üyesi Pınar Kuzu, İlçemizdeki tüm kadın girişimci adaylarını kampa başvuru yapmaya davet etti. Karacabey Bursa’nın parlayan yıldızı olduğunu ve girişimci ruhlu kadınlarımızla bunu bir kez daha göstereceğimizi belirtti. Her geçen yıl kadın girişimcilerin sayısının arttığını bunun da ekonomimize katkısının büyük olduğunu ifade etti. Son yıllarda KOSGEB destekli ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ilçemizde ilgiyle karşılanmasının umut verici olduğunu söyledi. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olarak Karacabey Ticaret Borsası öncülüğünde girişimci adaylarına gerekli destekleri vereceklerini sözlerine ekledi.
Girişimci adayları için başvurular internet üzerinden başladı. Adaylar, 29 Aralık 2017 tarihine kadar www.bursakgk.org web adresindeki başvuru formunu doldurabilecekler. Ayrıca adaylar, kgk@btso.org.tr adresine mail atarak ön kayıt yapabilecekler. Kadın Girişimcilik kampında yer alan adaylar, projelerini uzman desteği ile geliştirme fırsatına sahip olacaklar. Kampa yaklaşık 30 kadın girişimci katılacak. Adayların projeleri düzenlenecek yarışma ile değerlendirilecek. Dereceye giren projeler yarışma sonunda ödüllendirilecek.
Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad BERTAN, Karacabey Ticaret Borsası olarak kadın girişimciliği her platformda desteklediklerini dile getirdiklerini, bu konuda Ticaret Borsamız Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Pınar Kuzu’nun İlçemizdeki kadın girişimciliğinin arttırılması yönündeki çalışmalarından dolayı kendisine teşekkürlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir