Başkan Özkan’dan 19 Mayıs mesajı

*Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özkan mesajında, milli mücadele kıvılcımının yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 102. yıl dönümünü, büyük bir coşkuyla ve gururla kutladıklarını söyledi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Başkan Özkan, türlü zorluklar ve sıkıntılar içinde, topyekûn şekilde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere ve gençlere emanet olduğunu söyledi.

Başkan Özkan mesajında, milli mücadele kıvılcımının yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 102. yıl dönümünü, büyük bir coşkuyla ve gururla kutladıklarını söyledi.

İstiklal mücadelemizin sembolü

“Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, geleceğimiz olan gençlerin en önemli sorumluluğudur” diyen Özkan, “19 Mayıs 1919 tarihi cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve bağımsızlık mücadelesini başlattığı gündür. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, milli mücadele kıvılcımının yakıldığı bu önemli gün, Türk halkının bağımsızlıktan ve özgürlükten en zor şartlarda bile vazgeçmediği, anlamlı bir gündür. 19 Mayıs, milletimizin beka yolculuğunda, gelecek nesillere duyulan sonsuz güvenin ve inancın da en önemli göstergesidir. Atatürk de bugünü, istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. Bizler de tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, bu aziz vatanı hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayretinde olmalıyız. Bu vesileyle, bu vatan için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyor; gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir