‘Açık İlköğretim’ öğrencilerinin dikkatine!

Karacabey Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Çalı, ‘Açık İlköğretim’ kayıtları ile İşkur 2. Grup kurslarının başladığını duyurdu.
            Çalı, 2 Şubat’ta başlayan Açık İlköğretim kayıtlarının 10 Temmuz’da sona ereceğini belirtti. Sistemde kaydı olanlar için ‘Kayıt Yenileme’nin dün başladığını bildiren HEM Müdürü İbrahim Çalı, son günün 31 Temmuz olduğunu kaydetti.
            Açık İlköğretim kayıtlarının son güne bırakıl-mamasına dikkat çeken Çalı, konuya gerekli özenin gösterilmesini istedi.
İMEP, 2.Grup kursları başladı
            Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında yapılan ‘İstihdam İçin Mesleki Eğitim Projesi (İMEP)’ protokolü çerçevesinde Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarlı Muhasebe 2. Grup kursları 22 Haziran’da başladı.
            Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Çalı, ilk olarak 04 Mayıs’ta başlayan 1. Kademe kurslarının, 18 Haziran’da son bulduğunu kaydetti. Çalı, 04 Ağustos’ta bitecek olan 2.Kademe kurslarında 70 öğrencinin eğitim aldığı bildirdi.
            İbrahim Çalı ayrıca, 32 iş günü süren kurslara katılanlara günlüğü 15 TL’den cep harçlığı verildiğini söyledi. Bilgisayar kullanmayı bilen işsizlere istihdam yaratmayı amaçlayan projede kurslara katılımın beklenilen düzeyde olması memnuniyet yarattı. Halk Eğitim ile Mesleki Edindirme Merkezi’nde süren kurslarda, Bilgisayar İşletmenliği ve Bilgisayarlı Muhasebe konularında eğitim veriliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.