TEKNOSAB başvuruları bugün başlıyor!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Karacabey’e kurulacak olan ve Türkiye’nin ileri teknoloji hedeflerine güç katacak TEKNOSAB için yatırımcı taleplerini bugünden itibaren almaya başladıklarını duyurdu. 20 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek olan başvuruların, TEKNOSAB Merkez Ofisi’ne yapılacağı bildirildi. Burkay, “İleri teknolojili üretim ve katma değerli ihracata odaklanan tüm yatırımcılarımızı, ülkemizin kalkınma hedeflerinin aktörlüğünü üstlenecek TEKNOSAB projemize yatırım yapmaya davet ediyorum” dedi.
BTSO, 2018 yılının ilk Meclis Toplantısı’nı Oda Hizmet Binası’nda düzenledi. BTSO’nun Ur-Ge ve Küresel Fuar Acentesi kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgilerin sunulduğu toplantıda Meclis Üyeleri de Oda bünyesinde düzenlenen organizasyonlara ve yürütülen projelere ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2013 yılından bu yana Bursa ekonomisinin dönüşümüne yönelik 40’a yakın makro projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. BTSO meclisinde alınan kararlarla iş dünyası temsilcilerinin kent ve ülke ekonomisine katkılarını daha da artırdıklarını ifade eden Başkan Burkay, BTSO’nun ürettiği projelerle Türkiye’ye örnek bir kurum haline geldiğini söyledi. İbrahim Burkay, “Türkiye’ye rol model olan projelerimizle BTSO’yu bir uzmanlık merkezi haline getirdik. 2013 yılında kentin ortak aklının katkılarıyla başlayan dönüşüm sürecinin ardından BTSO, bugün projelerin konuşulduğu ve Türkiye’de projeleriyle konuşulan bir Oda kimliği kazandı. İş dünyamızın talepleri doğrultusunda şekillenen makro projelerimiz, kent ekonomisinin ve şirketlerimizin geleceğine yön veriyor. Ortak geleceğimiz için yürüttüğümüz çalışmalara katkı sağlayan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
Yüzyılın Projesi TEKNOSAB’a davet
Başkan İbrahim Burkay, kentin ekonomi tarihine geçecek nitelikteki Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’ne (TEKNOSAB) ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Karacabey’in Taşpınar Mahallesi’nde 8 bin dönümlük alana kurulacak projenin hazırlıklarını hızla sürdürdüklerini ve yıl sonuna kadar ilk fabrika binalarını teslim etmeyi planladıklarını dile getiren Başkan Burkay, TEKNOSAB’ta kuruluş protokolü ve Müteşebbis Heyet Kararları dahilinde yatırımcılar için başvuru sürecini başlattıklarını açıkladı. Burkay, “Avrupa İstatistik Ofisi’nin (EUROSTAT) belirlemiş olduğu NACE kodlarına göre yüksek teknoloji, orta – yüksek teknoloji ve orta düşük teknoloji yoğunluğuna göre sınıflandırılan 13 farklı alanda yatırımcılarımızın taleplerini almaya bugün başladık. Başvurular, 2 – 20 Şubat 2018 tarihleri arasında TEKNOSAB Merkez Ofisi’miz üzerinden gerçekleştirilecek. İleri teknolojili üretim ve katma değerli ihracata odaklanan tüm yatırımcılarımızı, ülkemizin kalkınma hedeflerinin aktörlüğünü üstlenecek TEKNOSAB projemize yatırım yapmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir