Şiddetli yağan dolu yüzlerce kuşu telef etti

Geçtiğimiz Salı günü ceviz büyüklüğünde yağan dolu yüzlerce kuşu telef etti. Dolu o kadar şiddetli yağdı ki kuşlar tünedikleri ağaçtan kıpırdayamayarak oldukları yerde dolunun çarpmasıyla parçalandı. Yaklaşık 500 adet sığırcık kuşu aynı yerde telef olurken, ceviz büyüklüğündeki dolunun bölgede binlerce hayvanı telef ettiği öğrenildi.
Doluya yakalanan yüzlerce kuş telef oldu
Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da Salı günü 10 köyde etkili olan ve yarım saat süren doluda 400 bin ton sebze ve meyve zarar görürken, doluya yakalanan yüzlerce kuş telef oldu. Mustafakemalpaşa Kumkadı Köyü’nde dolu yüzlerce sığırcık kuşunun telef olmasına sebep oldu. Kuşlar tünedikleri ağaçta şiddetli yağan dolunun çarpmasıyla parçalandı. Ceviz büyüklüğündeki dolu binlerce hayvanı telef etti.
“Dolu o kadar şiddetli yağdı ki kuşlar sığınacak yer bulamamış”
Kumkadı Köyü sakinlerinden Hüseyin Ceylan, “Dolu yağışı başladığı zaman hayvanlar sığınacak yer arıyor. Dolu o kadar şiddetli ve büyük yağdı ki kuşlar sığınacak yer bulamamış. Köyümüzde tarlada ağaçta bulunan 500 adet sığırcık kuşu doludan dolayı telef oldu. Civar köylerdeki arkadaşların söylediğine göre çevredeki köylerde de kuşlar doludan telef olmuş” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir