Mart Ayı …

Her ne kadar hareketli bir haftayı geride bırakmış olsak da, mart her ne kadar bahara geçişin bir habercisi olsa da atasözünde de olduğu gibi mart ayı soğuğunu içinde barındırmaya devam ediyor. ” Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır.” Neyse ki sıcak siyaset gündemi, evlerimizi ısıtmaya yetiyor da artıyor bile.

Neleri geride bıraktık bu geçen haftada ? Yeni Anayasa , kişinin fikir ve düşünce özgürlükleri.. derken, Cem Uzan pandoranın kutusunu araladı ve dedi ki: “Tekrar Cumhurbaşkanı seçilebilmek adına yapılan adımlar bunlar, malum bir kişi en fazla 2 defa Reis-i Cumhur olabiliyor mevcut anayasaya göre..” 

Yönümüzü tekrar Batıya dönüyor muyuz , sorusunun cevabı mıdır bilinmez, 5 ay sonra tekrar Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşüldü; A-Haber; Muharrem İnce’ye destek haberleri yaptı ve bir de malum martın 14 ‘ünde MHP’nin kurultayı var..

Daha da önemlisi Ali Özkan ikinci dönemini geride bıraktığı iki yılını, iki dakikaya sığdırdığı bir video ile özetledi. Kendini anlattı, yaptığı ya da hala devam eden projelerini toplum ile paylaştı. Bence güzel de yaptı. Şeffaflık eleştirilerine bir nevi cevap da vermiş oldu.

Karacabey gelişiyor, evet , ağır da olsa bir değişim var. Ben Ali Özkan’ın yaptığı en büyük hizmet olarak Aşevi’ni görüyorum. Bir sağ partinin fakirin fukaranın, yoksulun ve yetimin hakkını gözetmesini şahsen çok şaşırtıcı buluyorum. Malum ülkemizde ve dünyada ekonomiyi kendine dert edinen her daim sol partilerdir. 

Karacabey’de gündem olmayı her daim başarabilen belediye başkanımıza aslında kendisinin de tanık olduğu ama öyle zannediyorum ki pek de önceliği olmamış “başıboş gezen sokak köpekleri” konusundaki rahatsızlığımı iletmek isterim. Modern batı dünyasında ve gelişmiş medeniyetlerde pek tanık olunmayan bu mesele , bizde adeta bir geleneğe dönüşmüş durumda…

Biliyorum ki insanları ısırmadan, birinin canı yanmadan bu sizlerin gündemi olmayacak ama sokaklarda onlarca sahipsiz köpek var. Bunlar kısırlaştırılmamış ve yemek bulma derdinde olan başıboş köpekler oldukları için , insanları sokaklardan bile geçirmez hale dönüştürmüş durumdalar. 

Yarın kuduz bir hayvanın masum bir çoçuğu ısırması, ancak bir vatandaşın canının yanması halinde , konunun sizlerin gündemini meşgul edeceğini biliyorum .! Yeniköy’e başka belediyelerin getirip başıboş köpekleri bıraktığı söylentisi zaten herkesin dilinde. Umarım doğru değildir. 

Vurdumduymazlık elbette bir yönetim anlayışıdır, saygı da duyarım ama Yeniköy’e bu hafta diktiğiniz ağaçların bir benzeri zaten 2 yıl önce dikilmiş ve kurumuştu, umarım bunlar da kurumaz sayın başkan. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir