KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri başlıyor

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak.
Karacabey TSO Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü yaptığı açıklamada, “Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçe ekonomisine katkı yapacak; Başta kadın ve genç girişimcilerimiz olmak üzere yeni girişimcilerin, işletme kurarken ihtiyaç duydukları desteği KOSGEB’den almalarını sağlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine devam ediyoruz. Bu kapsamda 5 – 8 Şubat 2018 tarihleri arasında Karacabey TSO 8.Etap Girişimcilik Eğitimini gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.
Açıklamasında Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin tüm Türkiye’de ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini belirten Güncü; Eğitimde başarılı olan kursiyerlere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Sertifikası verileceğini, bu sertifika sayesinde de iş kuracak girişimcilerin 50.000 TL’si hibe olmak üzere 150.000 TL’ye varan desteklerden faydalanabileceğini ifade etti.
Başvuru Koşulları: Karacabey’de yaşayan ve işini Karacabey’de kurmak isteyen 18 yaşını doldurmuş okuma – yazma bilen Karacabeyliler
Başvuru Tarihleri: 17.01.2018 – 29.01.2018
Başvuru Yeri: Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası(Girişimci şahsen, Nüfus kağıdı ile birlikte)
Bilgi İçin Telefon: 0 224 671 85 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir