Karacabey Belediyesi ‘Kimsesizlerin Kimsesi’ oldu

*Son dönemde hayata geçirdiği sosyal sorumluk projeleri ile dikkatleri üzerinde topladıklarını belirten Karacabey Belediyesi, ihtiyaç sahipleri ile sosyal güvencesi ve bakacak kimsesi olmayan vatandaşların, her türlü ihtiyacına kalıcı çözümler üretmeyi kararlılıkla sürdürdüğüne dikkat çekti.
*İlçe merkezi ile kırsalda yer alan 85 mahalledeki ihtiyaç sahiplerini, tek tek belirleyen Karacabey Belediyesi, mağdur durumdaki vatandaşların evlerinde baştan aşağı fiziki onarımlar gerçekleştirirken; evlerin temizlenmesi, yiyecek ve yakacak gibi ihtiyaçların karşılanması dolayısıyla da ilçe halkının haklı takdirini kazandı.

Sosyal güvencesi ve bakacak kimsesi olmayan kişilerin, her türlü ihtiyacına ürettiği kalıcı çözümler ve hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile cevap vererek, tüm ilçe halkının takdirini kazanan Karacabey Belediyesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
Vatandaşlara sahip çıkan örnek davranışlarını, yaklaşık 3 yıldan bu yana aralıksız sürdüren Karacabey Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve mağdur durumdaki vatandaşların evlerinde, baştan aşağı fiziki onarımlar gerçekleştirirken, ayrıca bu evlerin temizlenmesi ve yiyecek, yakacak gibi ihtiyaçlarını da karşılayarak, adeta kimsesizlerin kimsesi oldu.
Sosyal Sorumluluk Projeleri artarak sürecek
Konu ile ilgili düşüncelerini ifade eden ve Türk milletinin asli değerlerinin en önemlileri arasında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma hasleti olduğuna vurgu yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tüm yönleri ile güçlenen belediyenin, bu tarz sosyal sorumluluk projelerini artırarak sürdürmeye devam edeceğini dile getirdi.
Esentepe’ye Aşevi kuruluyor
İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik projelerini, göreve geldikleri ilk günden bu yana yaklaşık 3,5 yıldır aralıksız sürdürdüklerine vurgu yapan Başkan Ali Özkan, Esentepe’deki aşevi binasını da kısa sürede hizmete alacaklarını ifade etti.
Engellilere yönelik projelere imza atıldı
Engelli vatandaşların da hayatın her alanında, kendi başlarına yer almaları adına sayısız projeye imza attıklarını kaydeden Özkan, eski özel idare binasının olduğu yere Engelsiz Yaşam Merkezi kurduklarını ve engelli bireyleri, önemli bir kültürel yaşam merkezine ve ekonomik yaşama katkı sunan bireyler haline kavuşturdukları vurgusunda bulundu.
Sosyal Hizmet Merkezi bu ay açılıyor
Karacabey’e Sosyal Hizmet Merkezi kazandırılması adına, tüm devlet ve özel sektör temsilcileriyle geliştirilen diyalogların da meyvelerini vermeyi sürdürdüğünü aktaran Başkan Ali Özkan, bunun en güzel kantının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğü tarafından önümüzdeki bir ay içinde hizmete alınacak, ‘Sosyal Hizmet Merkezi’ olduğunu kaydetti.
Özkan, Karacabey Cumhuriyet Alanındaki 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nın üst bölümünde hizmet verecek merkezde; engelli bireyler, ihtiyaç sahipleri, yaşlılar ve şiddet gören kadınlara yönelik bakanlık hizmetlerinin verileceğini ve bu sayede, dezavantajlı grupların Bursa’ya ulaşım güçlüğü çekmeyeceklerini dile getirdi.
Burs Veren, Türkiye’de tek ilçe Karacabey
Kuruluşuna öncü oldukları Dayı Karacabey Derneği’nin de Türkiye’de bir örneği olamayacak şekilde, 430 üniversite öğrencisine 4 yıldan bu yana burs vermeyi sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Başkan Özkan, tekerlekli sandalye verilmesi, ayni ve nakdi yardımlar yapılması, Ramazan ayında evlere yemek verilmesi gibi hizmetlerde bulunan derneğe, Karacabeyli hayırseverlerin katkıda bulunması adına teşviklerde bulunmayı da kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir