Dolunun vurduğu çiftçiye Büyükşehir’den destek

Geçtiğimiz Cuma günü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu ile birlikte 18 Temmuz Salı günü Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da yaşanan dolu ve yağmurdan zarar gören mahsulleri yerinde inceleyerek çiftçilerin dertlerini dinledi.
Heyet, Karacabey ve Mustafakemalpaşa bölgesinde yaşanan dolu felaketinde ürünlerinin tamamı zarar gören çiftçileri ziyaret etti. Karacabey’i de içine alan bölgenin afet kapsamına sokulması ve üreticinin zararlarının karşılanması yönünde çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, “İnşallah valiliğimizin öncülüğünde çiftçi kardeşlerimizin yarasına merhem olacağız. Bu konuda etkin lobi faaliyetinde bulunuyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çiftçilere yaptığı moral ziyaretinde, yaşanan şiddetli yağış nedeniyle Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinin çok zor durumda kaldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kötü günde çiftçilerin yanında olduklarını göstermek için üreticilerle bir araya geldiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Olağanüstü irilikte dolu yağışı, ekili alanlara büyük zarar verdi. Domates, biber, karpuz, kavun, mısır ve pancar gibi tarım ürünleri tarlada kaldı. Kullanılamaz hale geldi” diye konuştu.
Başkan Altepe, çiftçilerin zararlarının karşılanması için etkin lobi faaliyeti yürüttüklerini ifade etti. Yağışın ardından hasar tespit çalışmalarının ilgili kamu kurumlarınca yapıldığını, bölgenin afet kapsamına alınması için baskı kurduklarını belirten Başkan Altepe, “Konuyla ilgili olarak Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüştük. Yine yaşanan sıkıntıyı Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na da aktardık. Süreç valiliğimizin de takibinde. Çiftçimizin bir an önce yaralarının sarılması gerekiyor. Hedefimiz üreticimizin zararlarını belli miktarda da olsa karşılayabilmek. Bu konuda Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.
“Halka hizmet hakka hizmetdir”
Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol’da, “İlçe Teşkilatı olarak çiftçilerimizin ihtiyaçları ve zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için bıkmadan yılmadan gece gündüz her bir işinin takipçisi olacağız. Halka hizmet hakka hizmetdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir