DEVA ve GELECEK PARTİSİ

İstanbul Ekonomik Araştırma’nın yapmış olduğu bu son anket, bu bir senenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Anlaşılan birileri siyaseti yeniden kurgulamaya başladı bile. Çünkü gidişat hiç de iyi değil. Kaybedilen İstanbul seçimleri, uykuları kaçıran gecelere sebep olmuşken bir de Deva ve Gelecek partisi gibi iki yeni partinin doğmuş olması ve üstelik toplum tabanında da  destek bulmaya başlaması, kartların yeniden karılmasını ve ortaklığın genişletilmesini zaruri kıldı.

Muharrem İnce’nin “Memleket Partisi” ve Mustafa Sarıgül’ün “Türkiye Değişim Hareketi” ile Millet ittifakı oylarının bölünmesinin amaçlandığı aşikar. Zaten belli kanallarda da sık sık haber yapılarak piar yapılması amacın ne olduğunu ortaya koyuyor gibi. Bu iki oluşumun da toplumda bir karşılığının olup olmayacağını hep birlikte zamanla göreceğiz.

Anlaşılan bu son bir sene, masa başı hesapların ve birçok pazarlığın ama aleni ama gizliden yapıldığı,  siyaset açısından gergin bir yıl olacak. Unutmayın tüm bunların tek bir amacı var. O da:  Ak Sarayın kontrolünü bir 5 yıl daha elinde tutmak…

Ülkede tüm bunlar oluyorken,  siz de televizyon ekranlarında bir eksiklik hissetmiyor musunuz? Yazımın başında da yer verdiğim iki siyasi ismi ; Sn. Ali Babacan ve Sn. Ahmet Davutoğlu’ nu artık ulusal medyada göremiyoruz, farkında mısınız?

Biz de bunun sebebini her iki siyasi partinin Bursa il başkanlarına sorduk. Bakalım, il başkanları sorularımıza nasıl cevap vermişler?

KH : Sn Alpaslan Yıldız, Gelecek Partisi, kendisini herhangi bir ittifakın içinde görüyor mu?

– Genel Başkanımız sayın Davutoğlu, açık ve net bir şekilde birçok kez ittifak konuları ile ilgili sorulara bizim bir ittifak arayışımız yok. Gelecek Partisi iktidar alternatifi bir siyasi parti olarak yoluna devam etmektedir. Ortaya koyduğu alternatif siyasi politikalarla iktidara talip bir siyasi oluşumdur. O nedenle  gündemimizde ittifaklar yok şeklinde ifadelerde bulunmuştur.

KH : Ulusal medyada ve yazılı basında Gelecek Partisine dair artık pek bir haber göremiyoruz, Sn. Davutoğlu’nu göremez olduk, sizce neden?

– Birkaç ana akım medya dışında Ulusal medyada çok fazla bize yer verilmemesinin nedeni, partimizin tabanda karşılık görmesi ve milletimizin her geçen gün artan teveccühünün engellenmesinden ibaret olsa da, iktidar baskısı ile oluşan bu iklimin daha fazla süremeyeceği kanaatindeyiz. Zira bu pozisyonu koruyan ana akım medya rayting kaybetmektedir. Milletin teveccühünün önünde hiç bir engel sonuç vermez..

– Medya ambargosu, iktidar baskısı ve çıkar ilişkileri çerçevesinde elbette ki bilinçli yapılmaktadır. Aziz milletimize güveniyoruz , sürekli çarşı pazar sahalardayız, esnaflarımızın yanındayız ve tabanda partimize büyük bir teveccüh var. Tüm bu süreçte ilerleyen bir dip dalga var. Bu çok daha belirgin bir şekilde görülecektir.

KH : Gelecek partisi olası bir erken seçime gerek genel merkezi ile gerekse il ve ilçe teşkilatları ile hazır mı?

– Ülkedeki kötü ekonomi ve siyasetin tıkanması elbette ki erken seçimi gündeme getiriyor. Biz parti olarak tüm Türkiye’de teşkilatlandık. Büyük Kongremizi yaptık,  dolayısı ile muhtemel bir seçime de hazırız. Türkiye’nin geleceğinde; gelecek kadroları söz sahibi olmak, milletimize hayırlı hizmetler yapmak için heyecanımız ve inancımız tamdır.

KH : Sn Serkan Özgöz, Deva Partisi kendini herhangi bir ittifakın içinde görüyor mu? Sayın Babacan’ı artık televizyon ekranlarında çok da fazla göremez olduk,  neden?

– Bu konuya Sayın Genel Başkanımız birçok platformda cevap veriyor aslında.

Bildiğiniz gibi ittifak yasası 2018 seçimleri ile hayatımıza girmiş ve seçim zamanını kapsayan bir düzenlemedir.

Mevcut ittifaklar da o seçim için yapılmış ittifaklardı.

İktidar, ülkeyi yönetme ve vatandaşın sorunlarını çözme kapasitesini yitirdiği için kendisini iktidarda tutacak suni gündemleri hakim olduğu medya ile topluma pompalıyor.

Bunu yaparken de yeni kurulan tüm yeni siyasi partileri kendine elverişli biçimde bir ittifaka iliştirmeye ve toplumu gruplandırmaya ve cepheleştirmeye çalışıyor. “Kimler kimlerle beraber” söylemi hep bununla ilgili.

Biz DEVA Partisi olarak yeni kurulmuş ana akım bir merkez partiyiz. Bu sebeple öncelikli düşüncemiz, kendimizi, programımızı, iktidara geldiğimizde yapacağımız işleri, çözeceğimiz sorunları halkımıza anlatmak istiyoruz.

Bunu yapmadan bir ittifaka dahil olmak tercihimiz değil. Önceliğimiz halkla kucaklaşmak.

İktidar bizi şucu, bucu diyerek kendine elverişli biçimde etiketlemek istiyor olabilir.

Bizim odağımız halk.
Bizi halk ile buluşturacak her mecrayı değerlendiriyoruz.

Maalesef ana akım medya iktidara elverişli haberler dışında bir şey yapmıyor. Bunu da milletimizin takdirlerine sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir