Basının Önemi ve Asgari Ücret

Sayın Cumhurbaşkanının basın özgürlüğünden vazgeçmeyeceğiz demesinden mi, yoksa çeşitli siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin şahsıma ve kurumumuza gönderdiği destek maillerinden midir bilemiyorum; 2021’e basın ve düşünce özgürlüğü konusuyla merhaba demek istiyorum.

Hiç şüphesiz ki, medya çok zor bir sektör. Hem yazılı hem de görsel medyada, olabildiğince şeffaf ve tarafsız kalabilmek, halkın ve kamunun çıkarlarını kendi şahsi çıkar ve menfaatlerinin üstünde tutabilmek, her şeyden önemlisi; kaleminizi ve vicdanınızı satmamış olabilmek; kabul edersiniz ki çok zor bir nefsi imtihan.

Gazeteniz Meltem Gazetesi, işte bu onurlu duruşun ve basın vicdanının sesidir. Bizlerin referansı; pek tabii yıllardır bizleri yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımızdır.

Daha birkaç gün önce Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı sn.AKTAŞ’ın, Bursa’mızın önde gelen medya mensuplarıyla bir araya gelerek soruları cevaplandırması ve bunu da canlı olarak sosyal medya hesabı üzerinden paylaşması takdire şayan bir davranıştı. Keşke diyorum ama keşke, bizim Karacabey belediye başkanımız da, teveccüh gösterip biz yerel medya mensupları ile bir araya gelebilse , bizler de ilçemizin sorunlarına dair sorularımızı birinci ağızdan kendisine iletebilsek…

***
Bu çağ 21.yüzyıl. Bu çağda siyaset üreten günümüz siyasetçilerinin bir 10 yıl sonrası yok. İnanın teker teker unutulup tarihin tozlu raflarına kaldıracağız şimdinin birçok siyasi ismini. Neden mi? Çağın dışında kaldıkları için! Çağı yakalayamayan, kendini ve siyasetini iyi satamayan hiç kimse, bugünün gençlerinin , ebeveyn oldukları günlerde anlatamayacaklar. Sosyal medya kullanmayan veya sosyal medya kurumlarından destek alamayan, medyanın gücünü göz ardı edecen hiçbir zihniyet , varlığını sürdüremeyecek. Bakalım tarih bu seferde bizi haklı çıkartacak mı?

***
Neden hep islam coğrafyasında kan ve gözyaşı eksik olmaz? Fakirlik ve savaş biz müslümanların gerçekten de kaderi mi? Sorun ne? Bir çözümü var mi tüm bu yaşadığımız bu kaosun? Ya da bir nihayet bekliyor olmakla aslında biz mi ahmaklık ediyoruz? Ekonomi diyorum, yok mu müslüman ülkelerde ekonomiden anlayan bir tane ekonomist arkadaş ya da bir maliye bakanı? Bu halk yoksulluğu tadıyorken sadece küçük bir kısım mutluluk içinde yaşıyor.Neden?

Dedik ve de sorduk kime mi? Saadet Partisinin ilçemizdeki en yetkili ismi Zeynel Abidin Koçak’a, o da sorularımızı büyük bir samimiyetle cevapladı:

“Yok mu dediniz ya Haluk bey? ; var, çare var, Saadet partisi. Neden mi biz? Çünkü sadece İslam coğrafyası için değil tüm insanlık için biz siyaset üretiyoruz. Bizim kaynaklarımız mı eksik? Hayır. İnsan gücümüz mü yok? Hayır, var. Eee sorun ne sayın Kenan bey?

Lider eksikliği. Halkın parasını çarçur etmeyecek bir liderden bahsediyorum. Bakın, asgari ücrette 700 küsür lira artış oldu, bu halkı kıt kanaat geçinmeye mahkum etmek bir utançtır. Ben lider diyorum. İyi bir lider seçimi ile ülkemizi ve ilçemizi kalkındırabiliriz. Bunu başarabiliriz. Bizler tüm bunları başarabilecek yetkinlikte olan arkadaşlarımız ile, göreve hazırız. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir