“Başarılarla dolu nice AK yıllara!”

Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı, partilerinin 16. kuruluş yıldönümünü pasta keserek kutladı. Parti binasında gerçekleşen kutlama programına; AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partili katıldı.
AK Parti’nin ‘Milletin Partisi’ olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Murat Erol, “Biz bu millet için ne yapsak azdır. Gecemizi gündüzümüze katarak bu millet için çalışacağız. Milletimizle gönül gönüle en güzel şekilde kucaklaşarak yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından çeken değil katkı sunan teşkilat mensupları ve gönüldaşlar olarak bir olup önümüze bakacağız.” dedi.
Erol konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “14 Ağustos 2001 Salı günü kurulan ve ‘Karanlığa Kapalı Aydınlığa Açık’ sloganıyla Türk siyasi tarihine altın harflerle yazılan AK Parti’miz bugün 16 yaşında. Kimsesizlerin kimsesi, mazlumların gür sesi olan Kurucu Genel Başkanımız, halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ile siyaset sahnesine öyle bir çıktı ki, ‘Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek yepyeni bir tarihin sayfasını açtı. Partimiz Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı oldu. 2001 yılından itibaren 15 ay sonra iktidar olan AK Parti, vesayete son verip özgürlüklerin yolunu açtı. Sosyo-ekonomik alanda da çığır açarak, değişimin de tek adresi oldu. Sağlıkta, eğitimde, yargıda, ekonomide büyük dönüşümleriyle devrim yaptı.
AK sevda 16 yıl önce milletin gönlüne yerleşti. Bu sevda ilk günkü aşkla devam ediyor, Allah’ın izniyle devam da edecektir. Partimiz 16 yılda gerçekleştirdiği büyük projelerle Türkiye’nin çehresini değiştirmiş, ‘Yeni Türkiye Yolunda’ 2023 hedeflerini güçlü bir şekilde inşa etmiş ve 2053, 2071 hedeflerine adım adım ilerlemektedir. Eğitimden sağlığa, ekonomiden yerel yönetimlere kadar bütün alanlarda ülkemiz AK Parti ile yükselmeye ve kalkınmaya devam edecektir. AK Parti ile birlikte hizmet kervanı yola çıkmış ve ülkemiz birçok kazanımlar elde etmiştir. AK kadrolar da bu yolda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Bizler bu partinin birer neferi olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. AK Parti artık milletin partisidir. Ülkemizin ve milletimizin kendisine ait olan AK Parti’ye ihtiyacı olduğu kanaatiyle nice on altıncı yılları kutlamayı temenni ediyorum. Başarılarla dolu daha çok AK yıllara ulaşmamız dileğiyle. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum.”
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Ali Özkan da, AK Parti ile birlikte güçlü bir demokrasi öncülüğünde Karacabey ile Türkiye’ye hizmete devam edeceklerini söyledi. Özkan, “Üreten bir ekonomi, yöneten bir demokrasi felsefesi ile yola çıkan AK Partimizin 16. kuruluş yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını diliyorum. AK Parti sadece siyasi bir parti değildir. AK Parti kadrolarının hepsinin bir davası vardır. Türk-İslam medeniyetini yeniden ihya ve ihla etme davası ve Türkiye Cumhuriyeti devletini gelişmiş ülkeler kategorisinde ön sıralara taşıma mücadelesidir. Bununla ilgili olarak da çok çeşitli badirelerle, engellerle karşılaştık. Hepsini aştık. Ama şu anda da hep beraber zor günler yaşıyoruz. Emperyalist ülkeler, dış güçler ve Türkiye’deki yerli işbirlikçilerin özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti kadrolarını siyaseten zayıflatmak, siyasi hayattan silmek ve başta Türkiye olmak üzere bütün gönül coğrafyamızdaki planlarını ilmek ilmek dokumak istiyorlar. Yaklaşık 200 yıldan beri bu coğrafyada gerçekleştirdikleri, sömürünün, tezgâhların sona ermesindeki en büyük engellerden bir tanesini de başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti olarak görüyorlar. Onun içinde zaten şimdiye kadar çeşitli vesilelerle Sayın Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırma ve AK Partiyi güçten düşürme çalışmalarını gerçekleştirdiler.
Zaman zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ‘metal yorgunluk, mental yorgunluk, yüz eskimesi’ gibi hadiseler siyaseten bir realitedir. AK Parti bilimsel faaliyet gösteren bir siyasi kuruluş. Dolayısıyla bu noktadaki yapılan teşhisler çerçevesi içerisinde yeniden ilk günkü aşkla mücadele edebilmek için kadroların çeşitli birimlerinde yenilenme kategorisi gündeme geldi. ‘Mahkeme kadıya mülk değildir’ şeklindeki atasözümüz gibi. Hepimiz hizmet için bu makamları, bu koltukları işgal ediyoruz. Bizden sonra gelecek nesillere, kadrolara da seve seve devredeceğimizi ifade ediyoruz. Bu çerçevede de yurdumuzun genelinde çeşitli kademelerde aşama aşama Bakanlar Kurulu’nda, Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda, AK Parti Genel Merkez’de, şimdi İl başkanlıklarında il ve ilçe yönetimlerinde, zamanı gelince belediyelerde ve milletvekillerinde bir yenilenme olacak. Yorulanlar, takadı kesilenler, enerjisi tükenenler ve yeni şeyler söyleyemeyenler görevlerini birer birer bırakacaklar. Böyle de olması gerekiyor. Biz alelade bir siyasi parti değiliz. Bizim bir davamız var. 15 yıldan beri siyasetin en güzel örneklerini sergileyen bu kuruluş, bundan sonra da makamları, mevkileri seve seve bırakmanın faziletini gösterecektir.
Ciddi saldırıdan söz ediyoruz. Biz hem bu yenilenmeyi gerçekleştirmek durumundayız, hem de birlik, beraberliğimizi tesis etmek konumundayız. Siyaseten bakıldığında sadece AK Parti’yi AK Partililer değil, zaman zaman MHP’nin başta değerli genel başkanı ve yetkilileri, sosyal demokrat vatandaşlar, AK Parti oy havzasına uzak olan insanlar bile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, milletinin bekası için mazlumların ümitlerinin sönmemesi için başta Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti’yi desteklemektedir. Dolayısıyla böyle bir olağanüstü durumda bizim sen-ben kavgasına düşmek, makam, mevki hesabı yapmak gibi düşünce tarzımız ve teorikte de hareket anlayışımız olmamıştır, olamaz da. Dün dünde kaldı cancazım, artık yeni şeyler söylemek lazım diyerek hem fikirlerimizi hem kendimizi yenilememiz, çağdaş bir şekilde organize olmamız ve vatandaşımızın beklediği söylemlerle, eylemlerle bundan sonraki seçimlerde onların karşısına çıkmamız ve yükselen çıtayı aşağıya düşürmememiz gerekmektedir. Bunun da tek bir yolu vardır. Hem kendimizi yenilemek, hem de birlik ve beraberliğimizi devam ettirmektir. AK Parti kadroları arasında fitneye, fesada, dedikoduya, entrikaya yol açan kim varsa o hem AK Parti’nin hem de Türk milletinin bunun yanında mazlum milletlerinde düşmanıdır. Bu noktada şahsi, kitap, mevki hesabı güdenleri de kendimiz iyi bir şekilde teşhis edip teşkilatlarımızdan soyutlamamız gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle şimdiye kadar emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ve bundan sonra emek serf edecek gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir