Akıllı sayaç uygulaması ilgi çekiyor

Karacabey Belediyesi, akıllı sayaç uygulamasındaki bilgi ve deneyimlerini Türkiye’deki diğer belediyelerle paylaşmaya devam ediyor.
Elektronik Kartlı Sayaç (EKS) 2 bin su abonesinin  tercihi olurken, Belediye’nin bugüne kadar elde ettiği tecrübeleri paylaşan yedinci kurum Karadeniz Ereğli Belediyesi oldu.   Belediye Başkanı Ergün Koç’u önceki gün ziyaret eden Karadeniz Ereğli Belediyesi Su Endeks Şefi Okan Çakır, Ruhsat Denetim Müdürü Alptekin Dursun ve Su İşleri Şantiye Şefi Deniz Koca, önce abonelik konusunu gündeme getirdi. Başkan Koç, ilçede iş yerleri, resmi kurumlar, sanayi kuruluşları ve kiraya verilen konutlarda önemli aşama kaydettiklerini belirterek, akıllı sayaçlarda su kesintisinin önüne geçmek amacıyla Belediye Hizmet Binası’nda günün 24 saatinde abone kartlarına kiosk cihazıyla su yüklendiğini belirtti. Sistemin aboneler tarafından beğenildiğini ve 2008 yılı içinde 2 bin adet daha akıllı sayacın abonelere dağıtılacağını kaydeden Koç, sayaçların bilgisayar ortamında izlenmesinde sağlanan başarının aboneler tarafından takdirle karşılandığını sözlerine ekledi. Daha sonra Su Tahakkuk Şefi Ahmet İni ile görüşen Karadeniz Ereğli Belediyesi yetkilileri, bilgisayar ortamına uyumuyla beğeni kazanan sisteme ilişkin sorular yönelttiler. Ahmet İni, konuk meslektaşlarına bilgisayarda abone takibine ilişkin tüm bilgileri aktarırken, bu konuda sağlıklı işleyen sistem sayesinde çevrede örnek bir Belediye konumuna geldiklerini belirtti.
Abonelerin istedikleri sürede, istedikleri miktarda su kullanımına imkân veren akıllı sayaç uygulamasını incelemek üzere Karacabey Belediyesi ile bugüne kadar bilgi paylaşımı gerçekleştiren diğer belediyeler ise şunlar: Bursa Büyükşehir, İznik, Mustafakemalpaşa, Gönen, Polatlı (Ankara) ve Köşk (Aydın).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.