Yılın ilk meclis toplantısı sakin geçti

Yılın ilk meclis toplantısı sakin geçti
Karacabey Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi.
Meclis üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda, Anavatan Partisi ilçe yönetiminin yanı sıra, AKP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Erdem de yer aldı.
Oldukça sakin geçen toplantıda, 7 gündem maddesi görüşüldü. “2009 Mali Yılı Harçlar Tarifesi”nin yanı sıra, Meclisin yıllık tatili ve yeni yılda toplantı günü ve saati ile geçici işçi çalıştırılması hakkında teklifler ele alındı. Toplantıda ayrıca, gizli oyla meclisteki parti dağılımına göre 5 kişilik Denetim Komisyonu oluşturuldu.
İlk olarak görüşülen 2009 Mali yılı Harçlar Tarifesi oy birliğiyle kabul edilirken, Meclis toplantılarının her ayın ilk Çarşamba günleri saat 19.00’da yapılması oy birliği ile kabul edildi. Meclisin yıllık tatili ise Temmuz ayı olarak belirlendi.
Belediye’nin kamu hizmetlerine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla 9 olan geçici işçi statüsü 30’a çıkartıldı. Özellikle okullarda çalıştırılan sigortasız işçiler göz önüne alınarak yapılan uygulama meclis üyeleri tarafından desteklendi.
Meclis Toplantısı’nda son olarak Denetim Komisyonu gizli oyla belirlendi. Parti dağılımına göre yapılan oylama sonunda Anavatan Partisi Meclis Üyesi Şaban Önen 13, Demokrat Parti Meclis Üyesi Yüksel Arda 9, AK Parti Meclis Üyeleri; Osman Çatak, Özcan Arslan ve Hasan Bilir 8 oy alarak Denetim Komisyonu’na seçildiler. Gizli oylama sonunda mecliste en çok üyesi bulunan AK Parti’nin diğer partilere göre daha az oy alması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir