Yaralı leyleğe ilk yardım

Karacabey Belediye Başkanlığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, önceki gün Çavuşköy'de elektrikler tellerinde akıma kapılarak yaralanan leylek için seferber oldu. Ekiplerce alınan yaralı leylek yapılan ilk müdahalenin ardından Celal Acar Yaban Hayatı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edildi.

Karacabey Belediye Başkanlığına yapılan ihbarın ardından harekete geçen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, Belediye Veteriner Hekimi Aybars Tunalı ile birlikte Çavuşköy'e hareket ederek leyleğe ilk müdahalede bulundu. Elektrik tellerine çarptığı anlaşılan leyleğin vücudunun değişik bölgelerinde yaralar oluştuğu belirlenirken, ayaklarının ise hiçbir şekilde oynatamadığını kaydedildi.

Köylülerin yardımıyla düştüğü yerden alınarak köy kahvesinde muhafaza edilen leyleğe su ve besin yardımında bulunduklarını dile getiren köylüler, ne yapacaklarını bilemediklerini ve Belediye'den yardım istediklerini söyledi.

İlk müdahalenin Veteriner Hekimi Aybars Tunalı tarafından yapılmasının ardından yaralı leylek, geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Celal Acar Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edildiği belirtildi.

Diğer yandan köy halkının talebi doğrultusunda ekipler, köyde yaralı bir sokak köpeği ile yine yaşlı olmasından dolayı doğumu riskli olan hamile sokak köpeğini barınak aracına alarak, rehabilitasyon merkezine götürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir