Tophisar’a sulama göleti

Karacabey'de ilkbahar aylarında sel baskınlarına maruz kalan Tophisar Köyü'ne İl Özel İdaresi tarafından sulama göleti yapılacak. 1 milyon metre küp su hacmi ile 3 bin dönüm alanı sulayacak gölet için çalışmalar başlatılacağı bildirildi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Fethi Yıldız, Meclis Üyeleri İsmail Türk ve Celal Yıldırır, önceki gün Tophisar Köyü'nden incelemelerde bulundu.
Köye yapılması planlanan sulama göleti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, “Zaman zaman özellikle ilkbahar aylarında meydana gelen sel baskınlarının ve taşkınlarının önlenmesi bakımından bu köyümüzde sulama göletinin yapılması çok önemli ve gereklidir. Karacabey Kaymakamımız, İl Genel Meclisimizin Üyeleri ve Encümen Üyelerimiz buradalar. Beraberce yerine baktık. Gerçekten buraya yapılacak gölet hayati öneme sahip.
Buradaki vatandaşların hem arazilerinin sulanması bakımından hem de zaman zaman özellikle ilkbahar aylarında meydana gelen sel baskınlarının sel taşkınlarının önlenmesi bakımından köyde çok lüzumlu ve gerekli. En kısa zamanda yapımını tamamlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir