Tahrikler bizi yıldıramaz!

Eğitim-Sen Karacabey Temsilcisi Salih Tunç, Van Şubesi’nde üniversite öğrencilerinin terör örgütüne katıldıkları yönündeki söylemelerin komplo olduğunu iddia etti.
Terörle hiçbir yere gelinemeyeceğinin altını çi-zen Tunç, yaptığı yazılı basın açıklamasında, suç-lamaların gerçeklik payının olmadığını vurguladı.Tunç, “30 Haziran 2008 Pazartesi günü, Uğur Dündar’ın sunduğu Star Ana Haber’de Eğitim-Sen Van Şubesi’nde üniversite öğrencilerinin terör örgütü PKK’ya katılmaları için eğitildikleri iddia edilmiş, polisin yaptığı baskında öğrenciler gözaltına alınmıştır. Sözde birtakım belgeler bulunduğu ileri sürülmüştür.
Bursa Şubemizle birlikte genel merkezimizle kurulan bağlantı sonucu, Van Şube yöneticilerinin olayın bir komplo olduğunu söylemelerine karşın, genel merkez yönetimimiz tarafından, Van’daki bütün yöneticiler görevden alınmıştır. Genel Merkez Denetleme Kurulu’nun yapacağı incelemeler sonucu nihai karar verilecektir. Ayrıca yargı organlarımızın yapacağı araştırma ve incelemeler sonucu gerçekler ortaya çıkacaktır.
Biz Eğitim-Sen Karacabey Temsilciliği olarak PKK’yı bir kez daha terör örgütü olarak nitelendiriyor ve yaptığı bütün eylemleri şiddetle kınıyoruz.
Herkes şunu iyi bilmeli ki; gerekçesi ne olursa olsun, şiddet ile hiçbir amaca ulaşmak mümkün değildir. Terör; sorunları çözmek bir yana, toplumda kaos yaratır, kin ve nefret tohumları eker.
Biz emek ve demokrasi güçleri olarak, bu senaryoları çok iyi biliyoruz. Bütün tahriklere karşın farklılıklarımızla bir arada yaşamayı sürdüreceğiz.
Eğitim-Sen olarak ülkenin üniter yapısı, milli ve manevi değerleri ile hiçbir sorunumuz olmamıştır, olmayacaktır. İddia edildiği gibi örgütümüz içinde bu tür yanlışları yapanlar varsa, onların Eğitim-Sen’de hiçbir zaman yeri olmayacaktır.
Kurulduğumuz günden beri, birtakım çevrelerin, bizi yıpratmak için çeşitli saldırılar düzenlediklerini biliyoruz. Her şeye karşın grevli toplu sözleşmeli sendikal hak mücadelemizi sürdüreceğiz. Laik demokratik sosyal hukuk devleti anlayışımızı hayata geçirmek için mücadelemize kesintisiz olarak devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.