“Sınav” rehberlik hizmetleriyle çıtayı yükseltti!

 
Karacabey Sınav Dergisi Dershanesi, öğrencilerine verdiği rehberlik hizmetleriyle büyük ilgi görüyor ve aranılan isim oluyor.
“Eğitim, öğrenciye saygı duymakla başlar” ilkesiyle hareket eden Sınav Dergisi Dershaneleri Karacabey Şubesi, rehberlik hizmetlerinin ilgi görmesi üzerine bu konudaki çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlığın 21.yüzyılın yükselen değeri olduğuna dikkat çeken Dershane Müdürü Cem Yılmaz, “Sınav Dergisi Dershaneleri’nde rehberlik hizmetleri alanında uzman ve profesyonel ekip tarafından yürütülmektedir. İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde eğitim gören binlerce öğrencimiz, Sınav Dergisi Dershanelerinin rehberlik ekibinin asistanlığında, teknik ve psikolojik anlamda sınavlara hazırlanmaktadırlar. Rehberlik faaliyetleri bireysel ve kitlesel anlamda yürütülmektedir. Her öğrenci ilgi ve potansiyelleri doğrultusunda yönlendirilmektedir. Sınırları çizilmiş, çerçevesi netleştirilmiş akademik ve bilimsel bir plan etrafında hareket eden rehberlik ekibimiz, zorlu ve uzun yolculukta öğrencilerimizin sürekli yanlarında bulunmaktadır” dedi.
Tüm engellere karşı öğrencilerimizi yönlendiriyoruz!
Başarıya giden yolda öğrencilerin önüne çıkan engellere karşı her türlü önlemi aldıklarını belirten Dershane Müdürü Cem Yılmaz, “Mesleki yönlendirme, verimli ders çalışma teknikleri, alan seçimi, başarısızlık nedenleri, sınav kaygısı, öğrenme biçimleri gibi pek çok öğrencinin zihinsel çatışmalar yaşadığı konularda Sınav Dergisi Dershaneleri rehberlik ekibi bilimsel test ve anketler yardımı ile öğrencilerimizi yönlendirmekte ve onların farkındalıklarını artırmaktadır.
Sözü edilen rehberlik ve psikolojik danışma süreci, periyodik aralıklarla hediye edilen rehberlik yayınları ile desteklenmekte; bunun yanı sıra öğrenci ve velilerimize yönelik eğitim seminerleri ile interaktif hale getirilmektedir.
Başarılı ya da başarısız öğrenci ayrımlarının yapılmadığı Sınav Dergisi Dershaneleri  şubelerinde rehberlik, öğrenci merkezli ve çözüm odaklı çalışmayı daima ilke edinmektedir” şeklinde sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir