Sahillerimiz temiz çıktı

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde, Yeniköy, Malkara, Kurşunlu Plajı'ndaki suların iyi kalitede olduğu öğrenildi. Bursa'nın sahillerindeki birçok noktada yapılan ölçümler, bazı bölgelerde ise kirliliğin kabul edilebilir değerlerin çok üstünde olduğunu gösterdi. 

Temmuz ayında, Karacabey'de 3, Gemlik ve Mudanya'da 8'er, ve İznik Gölü'nde 4 olmak üzere toplam 23 noktada ölçüm yapıldı. Bursa'daki 23 plajdan 18'inde "iyi", 4'ünde "orta" seviyede su kalitesi çıkarken, Gemsaz plajında ise su kalitesinin düşük olması dikkat çekti. 

Karacabey'de Yeniköy Halk Plajı, Malkara Halk Plajı ile Kurşunlu Halk Plajı, Gemlik'te Narlı Halk Plajı, Karacaali İzcilik Kampı, Büyükkumla Halk Plajı, Kumsaz Halk Plajı, Kurşunlu Sitelerönü Halk Plajı, Mudanya'da Kızılay Kampı, Burgaz Halk Plajı, Kumyaka Halk Plajı, Eşkel Halk Plajı, Eğerce Halk Plajı, Coşkunöz Halk Plajı, İznik'te Göllüce Halk Plajı, İnciraltı Halk Plajı, Darka Tatil Köyü ve Orhangazi Halk Plajı'ndaki suların iyi kalitede olduğu öğrenildi.

GEMSAZ HALK PLAJINA GİRMEK TEHLİKELİ

Gemlik'te Küçükkumla Orman Parkı ile Hasanağa İzcilik Parkı'nda; Mudanya'da Burgaz Altınkum Halk Plajı ile Zeytinbağı Halk Plajı'nda su kalitesinin orta kalitede olduğu öğrenilirken, Gemsaz Halk Plajı'nın su değerlerinin zorunlu ölçütlerin üzerinde olduğu için 'kötü' kalitede olduğu öğrenildi. Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, Gemsaz Halk Plajı'na girilmesinin tehlikeli olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir