Sadık Yılmaz, unutulmaz! « Karacabey Meltem Gazetesi
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Sadık Yılmaz, unutulmaz!
a aa
Tarih : 28 Nisan 2015 11:07
Sadık Yılmaz, unutulmaz!
Sütaş'ın kurucusu büyük insan Sadık Yılmaz, ölümünün 10. yılında Hamitler Kabristanı'ndaki mezarı başında, Karacabey Sütaş fabrikasında ve doğup büyüdüğü Harmanlı Mahallesi'nde düzenlenen törenlerle anıldı.
Sadık Yılmaz, unutulmaz!
reklam

Sütaş’ın kurucusu büyük insan Sadık Yılmaz, ölümünün 10. yılında Hamitler Kabristanı’ndaki mezarı başında, Karacabey Sütaş fabrikasında ve doğup büyüdüğü Harmanlı Mahallesi’nde düzenlenen törenlerle anıldı.
Sütaş ailesi önce Hamitler Mezarlığı’nda toplandı. Daha sonra fabrikada, yoğun katılımla anılan Yılmaz, slayt gösterileriyle tanıtıldı. Aynı günün akşamı doğduğu Harmanlı’da yaptırdığı camide adına mevlüt okutulan yardımsever işadamı merhum Sadık Yılmaz’ı sevenleri burada da yalnız bırakmadı.
Sadık Yılmaz için ilk tören Hamitler Kabristanı’ndaki mezarı başında yapıldı. Buradaki törene eşi Sahavet Yılmaz, oğlu ve Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ile eşi Duygu Yılmaz, kızları ve damatları Mürvet-Tarık Tezel, Celile- Aykut Bilbay, Serpil- Ufuk Veral ile Sadık Yılmaz’ın kardeşleri, dostları, arkadaşları ve Sütaş Grubu’nun üst düzey yöneticileri katıldı.
Babaları Sadık Yılmaz’ın izinde emin adımlarla ilerlediklerini ve onu hiçbir zaman unutmadıklarını dile getiren Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Seni her geçen gün derinleşen bir sevgi ve saygıyla, her geçen gün artan bir özlemle anıyor, seni çok ama çok özlüyoruz.
Bize emanet ettiğin değerlerin, ilkelerin ve prensiplerinle yaşıyor, onları yaşamak ve yaşatmak için bütün gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz. İyi insanlar, iyi vatandaşlar, sevilen, güvenilen, takdir edilen bir aile olma bilinciyle değerlerimizin çevresinde bir araya gelmiş büyük bir aile yaratma inanç ve gayreti ile yolumuza devam ediyoruz. Bize bıraktığın eserlerini, işlerini her geçen gün büyüterek sürdürüyoruz. En büyük eserin Sütaş, bu yıl faaliyete geçişinin 40’ıncı yılını kutluyor. Gururla ve senin de gururlanacağını bilerek söylemeliyim ki Sütaş, 40’ıncı yılında da toplumun saygısını ve sevgisini kazanmaya devam ediyor. Biz de ailen olarak, senin bize emanet ettiğin yüce değerlerin yol göstericiliğinde, bizimle birlikte çalışan mesai arkadaşlarımızın refah ve huzur içinde mutlu yaşamalarının, ürünlerimizi tercih eden tüketicilerimizin kendilerini hep güvenli ve mutlu hissetmelerinin büyük sorumluluğunu her an omuzlarımızda hissederek çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Sevgili babacığım, adını eserlerinde, sevgini yüreğimizde, özlemini anılarımızda yaşatmaya devam edeceğiz. Gözün arkada kalmasın. Rahat uyu” dedi.
Sadık Yılmaz için ikinci anma töreni, kurucusu, fikir ve isim babası olduğu Sütaş’ın Karacabey’deki fabrikasında gerçekleştirildi. Buradaki törende Yılmaz Ailesi ve Sütaş çalışanları hep birlikte Sadık Yılmaz’ı andı.
Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz burada da bir konuşma yaptı. Yılmaz, “Biliyorum ki Sadık Yılmaz ve siz değerli yol arkadaşlarının girişimci heyecanları, Sütaş’ın enerjisinin de en temel kaynağı. Yine biliyorum ki Sadık Yılmaz ve siz kıymetli yoldaşlarının samimi ve insancıl duyguları, Sütaş’ın da özü. Bugün ebediyete uğurladığımız günden 10 yıl sonra, hem babamız, kurucumuz Sadık Yılmaz’ın aziz anısı, hem de bu şirketi kurarken her türlü desteği veren değerli arkadaşlarının önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum” dedi.
Sadık Yılmaz için son anma töreni ise doğup büyüdüğü Harmanlı Mahallesi’nde yapıldı. Harmanlı’da önce Sadık Yılmaz’ın anısına bir yemek verildi. Daha sonra akşam namazının ardından Sadık Yılmaz’ın yıllar önce köye kazandırdığı, babası ve annesinin adı verilen Celalettin- Havva Yılmaz Camii’nde, Kuran-ı Kerim okutuldu.

sadık yılmazz

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AKP İPE DOLANDI, SONU…!

   AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI Akp 14 Ağustos 2001'de kurduruldu! Bu kurduruluş, Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı emperyalizmin en güçlü biçimde temsil edildiği bir iktidarı da Chp-Mhp desteğiyle getirdi....

  • “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”

   “AK Parti kutlu yürüyüşünü sürdürecek”...

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Salı günü İlçe Danışma Meclisi ve İstişare Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Genel seçim başarısı üzerine ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyareti...

  • “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyin”

   “Kimsenin bayramını acıya dönüştürmeyi...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, Kurban Bayramı dolayısıyla bayram ziyaretlerine ve tatile gideceklere uyarılarda bulundu. Vatandaşların araçlarının bakımlarını yaptırmadan yola...

  • Kurban keserken bunlara dikkat!

   Kurban keserken bunlara dikkat!

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, "Kesilmiş kurban uzun süre bekletilmemeli, iç organları hemen çıkartılmalı. Yaz aylarında kurban kesim işleminin bir saati geçmemesi lazım."...

  • AK Parti İl’den Belediye’ye ziyaret

   AK Parti İl’den Belediye’y...

   İlçenin sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin, Bursa ve ülkemiz gündemine taşınması hedefiyle, hayatın her alanına yönelik ciddi atılımlara imza atan Karacabey Belediyesi, TBMM İnsan Hakları İnceleme...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR