Rıfat Narhın’dan Belediye..

Pınar Gültekin isimli genç kızın, saplantılı aşığı tarafından vahşice katledilişi tıpkı tüm Türkiye’yi üzdüğü gibi beni de çok derinden üzdü. Ülkemizde,  kadınların bu kadar kolay şiddete maruz kalmaları ya da bu kadar umarsızca katledilebiliyor olmaları, öyle zannediyorum ki ancak hukuki yaptırımların arttırılması ile önüne geçilebilecek bir süreç.

***

Karacabey’de Vatan Partisi dediğimde akıllara ilk gelen isimlerden birisi , hiç şüphesiz Rıfat Narhın Bey olacaktır. Kendisiyle telefonda konuşma ve Rıfat Beyi tanıma imkanı buldum. Azimli ve bir o kadar da idealist bir siyasetçi olduğunu hemen belirtmek isterim. Rıfat Beye; tıpkı diğer tüm ilçe başkanlarına olduğu gibi Karacabey’in yönetiminden memnun olup olmadığını sordum. Aldığım cevap ise aynen şöyleydi: ” Karacabey’e baktığımda ben; kendi için çalışan ve de halk için çalışmayan bir başkan görüyorum.

İlçemizde otopark sorunu var, ilçemizin içme suyu sorunu var, parklarımızdaki çimlere bile sulama yapamayan bir belediye anlayışı yönetiyor bugün Karacabey’i. Benzinliklerden bile ruhsat parası haricinde Karacabeyspor için paralar istendiğini duyuyoruz. Bunlar saymakla bitmez…”

***

Devletimizin, Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarındaki Meis Adası çevresinde doğalgaz arıyor olmasından uzun bir süredir rahatsızlık duyan Yunan medyası ve Miçotakis hükümetinin; “Kıta sahanlığımız çiğneniyor” yaygaralarına mukabil, en nihayetinde Türkiye’nin Aksaz üssünden 18 Savaş gemisini bölgeye sevk etmesinin ardından Akdeniz’de sular daha da ısındı. Ardından Yunan donanmasının alarma geçtiği ve olası bir krizin yaşanmaması için Almanya Başbakanı Angela Merkel’in araya girdiği öğrenildi. Anlaşılan Merkel; batıkken elinden tutup iflastan kurtardığı Yunanistan’ın, Türkiye’nin karşısında harap olmasına pek de razı gelemiyor.

***

Kim demiş Karacabey Belediyesi çalışmıyor diye, şayet içinizde diyenleriniz varsa işte bu haber tam da size gelsin. Ne yani,  şimdi siz Kurşunlu köy yollarının asfaltlanmasına da kayıtsız kalacaksınız? Asfalt dediysem öyle hepten asfalt değil canım. Elbette ” Yama!” Hem de sezonun tam ortasında, herkesin gözüne de soka soka! Bak tatil başlamadan değil ha, tam da tatil zamanı! Sırf sen göresin diye!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir