Mustafa Turan, Karacabey’e geliyor

 

Destanlaşan Çanakkale kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Turan, Karacabey’de konferans verecek. 13, 14, ve 15 Mart tarihlerinde Bursa turuna çıkacak olan Turan, bu kapsamda Karacabey, İnegöl ve Gemlik ilçelerinde ikişer konferanslar sunacak.

Mart ayı Çanakkale Konferanslarına 1 Mart tarihinde Muğla ilinden başlayan Turan’ın, şu ana kadar olan taleplere göre, 1 ay boyunca tam 30 konferans vereceği öğrenildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıldönümü nedeniyle, bu yıl 1 Mart tarihinde Muğla'ya giden Tarihçi-Yazar Mustafa Turan; gündüz Dalaman Cezaevinde mahkumlara, akşam da Dalamanlılar'a yönelik "Destanlaşan Çanakkale" konulu konferans verdi. 2 Martta Marmaris'te halka hitap eden Turan, 3 Mart'ta Aydın'a geçerek İncirliova'da konuştu. 4 Mart Pazartesi günü de Aydın'ın Çine ilçesinde bir konferans verecek olan Turan; aynı gece Trakya'ya hareket ederek, Tekirdağ'ın Hayrabolu ve Çorlu ilçelerinde gündüz ve akşam birer konferans verecek.

7 Mart Perşembe günü Edirne'ye hareket edecek olan Turan; sabah ve öğleden sonra olmak üzere lise öğrencileriyle bir araya gelerek onlara "Destanlaşan Çanakkale" yi anlatacak ve öğrencilerin sorularını cevaplayacak. 9 Mart tarihinde saat 13.00'de Bartın' da halka hitap edecek olan Tarihçi -Yazar Mustafa Turan, akşam saat 20.00de de Kastamonu'ya geçerek halka bir konferans verecek.

10 Mart Pazar günü İnebolu programına katıldıktan sonra, yeni bir konferans için Gerede'ye geçecek. 12 Mart Salı günü Bolu'da akşam Çanakkale'yi anlatacak ve o gece Bursa'ya hareket edecek. 13, 14 ve 15 Mart tarihlerinde Bursa'nın Karacabey, İnegöl ve Gemlik ilçelerinde ikişer konferans verecek olan Turan, 16 Mart tarihinde Kocaeli'nde olacak ve Gebze de gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı konferansa katıldıktan sonra, ertesi gün de Körfez ilçesinde halkla Çanakkale konferansında buluşacak.

Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıldönümünde İstanbul'da olacak

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de yoğun bir mart ayı Çanakkale konferansları trafiği yaşanacağını belirten Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Zaferi 'nin 98. Yıldönümünde İstanbul'da olacak.

Sabah Beykoz Kültür Merkezi'nde öğrencilerle buluşacak ve öğleden sonra da saat 14.00' de Bağcılar Kültür Merkezinde halka hitap edecek. 23 Mart tarihinde İzmir'e geçecek olan Mustafa Turan, önce Bergama'da akabinde de Aliağa'da birer konferans verecek. 27 Mart tarihinde Niğde Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Çanakkale programına katılacak olan Turan, 28 Mart tarihinde Kırşehir'de 29 Martta ise Nevşehir'de olacak. Tarihçi Yazar Mustafa Turan, 3 Nisan tarihinde Bolu İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine vereceği Çanakkale konferansı ile yoğun "Destanlaşan Çanakkale" programlarını sonlandıracak.

Yazar, ayrıca gittiği her bölgede o bölgede yayın yapan Radyo ve Televizyonlara konuk olarak katılacak ve burada Çanakkale ile ilgili sohbet ve söyleşiler yapacak. Mart ayı içerisinde bir kaç gün boş kaldığını, bu günlerin de hâlâ gelmekte olan Çanakkale konferansı taleplerine göre doldurularak, 1 ayda vereceği konferans sayısının 40'a yaklaşacağını ifade eden Yazar Mustafa Turan, Nisan ayında ise "Kutlu Doğum" programları ile tekrar yoğun bir gündem bizi bekliyor dedi.

İnsanlarımıza hizmet etmenin ve uzun yıllar süren çalışma ve oluşan birikimini onlarla paylaşmasının kendisine ayrı bir keyif verdiğini ifade eden Yazar Mustafa Turan, "Çanakkale" ve "Kutsal Topraklar" konferansları esnasında kalabalıklarda oluşan coşku ve duygu selini izah etmek için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. O atmosfer, ancak gönül ve ruh dünyasında yaşanır, anlatılıp izah edilemez.

Şahsım adına söylemem gerekirse, oldukça yorucu olmakla birlikte bu konferans yoğunluğundan ben de mutlu ve memnunum" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir