Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
a aa
Tarih : 10 Mart 2015 11:07
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Erdinç, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
reklam

Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Erdinç, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ülkenin toplumsal birliği için kadınların hayati bir önem taşıdığına vurgu yapan Mukaddes Erdinç, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Evinde anne ve eş, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir yeri olan kadınların, ülkenin toplumsal birliği ve dirliği için hayati bir önemi vardır.
Bu topraklar, Türk kadınının elemeği, göz nuru ve namusudur. Bu nedenle yıllardır üzerinde var olduğumuz güzel yurdumuza, Anadolu, Anayurt, Anavatan denilmektedir. 1950 yılında milletvekilliği yapmış savaş kahramanımız Halide Edip Adıvar anılarında, Milli Mücadele yıllarında halkı bilinçlendirmek için yaptığı toplantıların birinde yaşadığı bir olayı şöyle anlatır.
‘Konuşmam bitince yanıma yaklaşan bir köylü kadını, senin ne dediğini anladım. Benim Darul Malumat’ta bir kızım var. Ben fakir çamaşırcı bir kadınım. Ona tahsil verebilmek için her gün çalışıyorum. O da öğretmen olacak. Senin gibi konuşacak. Oğlum Çanakkale’de öldü. Ağlamıyorum. İşimi bırakmıyorum. Sonra kızıma tahsil veremem’ dedi ve koynundan çıkardığı parayı Hilal’i Ahmer’in yaralarına diye uzattı. Birbirimizin gözlerinin içine bakıyorduk. O zamana kadar Türkiye’nin geleceğine bu kadar kuvvetle iman ettiğimi hatırlamıyorum’
Bizler, Halide Onbaşıların, Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Şerife Bacıların torunlarıyız. Bizler, nasır tutan elleriyle çalışan, şehit olan evladını toprağa verirken bile ‘vatan sağ olsun’ diyerek gözyaşı döken, her şeye rağmen dik duran kadınlarız. Bizler hastanelerde şifa dağıtan, Kuva-yi Milliye’ye maddi destek için yarışan, Karadeniz’den, Zonguldak’tan, İnebolu’dan cephane ve erzak taşıyanlarız.
Bizler Türk kadınıyız. Günümüzde diğer milletlerin yaymaya çalıştığı kadın hakları ile ilgili görüşler çok önceden Atatürk tarafından dile getirilmiş ve uygulanmıştır.
Bizler aydınlıkta yürüyor, görüyor ve vatanımızın dağlarında ovalarında, yaylalarında, şehirlerinde temiz havayı soluyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, dedelerimizin ve ninelerimizin sayesindedir.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Adına, acıyla yoğrulan, sabırla bilenen, hakkını savunan, var olmanın en büyük destekçisi tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun.”

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin yanında!

   Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin y...

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Örgütü, geçtiğimiz Salı günü 'Diyarbakır Anneleri'ne destek vererek, HDP'nin kapatılması için imza masası açtı. İlçenin Pazaryeri önünde açılan imza kampanyasına Karacabeyliler...

  • Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Belediye Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat'ın Doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu'na destek vermek için vatandaşlarla bir araya gelerek Mehmetçik için tek yürek oldu. Karacabey...

  • KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Harekâtı’na destek!

   KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Har...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Bursa Oda / Borsaları tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı Ortak...

  • Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Karacabey Muhsin Özdamar Ortaokulu Türkiye genelinde farklı illerden 45 okul ile birlikte, eTwinning çatısı altında "Saygı (Respect)" projesine dahil oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden verilen bilgide...

  • Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Kalite Takip Sistemi (KTS) sürecinde toplam 545 puan ile Bursa birincisi oldu. Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR