Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
a aa
Tarih : 10 Mart 2015 11:07
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Erdinç, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
MHP’den “Kadınlar Günü” mesajı
reklam

Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Erdinç, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ülkenin toplumsal birliği için kadınların hayati bir önem taşıdığına vurgu yapan Mukaddes Erdinç, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Evinde anne ve eş, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir yeri olan kadınların, ülkenin toplumsal birliği ve dirliği için hayati bir önemi vardır.
Bu topraklar, Türk kadınının elemeği, göz nuru ve namusudur. Bu nedenle yıllardır üzerinde var olduğumuz güzel yurdumuza, Anadolu, Anayurt, Anavatan denilmektedir. 1950 yılında milletvekilliği yapmış savaş kahramanımız Halide Edip Adıvar anılarında, Milli Mücadele yıllarında halkı bilinçlendirmek için yaptığı toplantıların birinde yaşadığı bir olayı şöyle anlatır.
‘Konuşmam bitince yanıma yaklaşan bir köylü kadını, senin ne dediğini anladım. Benim Darul Malumat’ta bir kızım var. Ben fakir çamaşırcı bir kadınım. Ona tahsil verebilmek için her gün çalışıyorum. O da öğretmen olacak. Senin gibi konuşacak. Oğlum Çanakkale’de öldü. Ağlamıyorum. İşimi bırakmıyorum. Sonra kızıma tahsil veremem’ dedi ve koynundan çıkardığı parayı Hilal’i Ahmer’in yaralarına diye uzattı. Birbirimizin gözlerinin içine bakıyorduk. O zamana kadar Türkiye’nin geleceğine bu kadar kuvvetle iman ettiğimi hatırlamıyorum’
Bizler, Halide Onbaşıların, Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Şerife Bacıların torunlarıyız. Bizler, nasır tutan elleriyle çalışan, şehit olan evladını toprağa verirken bile ‘vatan sağ olsun’ diyerek gözyaşı döken, her şeye rağmen dik duran kadınlarız. Bizler hastanelerde şifa dağıtan, Kuva-yi Milliye’ye maddi destek için yarışan, Karadeniz’den, Zonguldak’tan, İnebolu’dan cephane ve erzak taşıyanlarız.
Bizler Türk kadınıyız. Günümüzde diğer milletlerin yaymaya çalıştığı kadın hakları ile ilgili görüşler çok önceden Atatürk tarafından dile getirilmiş ve uygulanmıştır.
Bizler aydınlıkta yürüyor, görüyor ve vatanımızın dağlarında ovalarında, yaylalarında, şehirlerinde temiz havayı soluyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, dedelerimizin ve ninelerimizin sayesindedir.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Adına, acıyla yoğrulan, sabırla bilenen, hakkını savunan, var olmanın en büyük destekçisi tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun.”

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Okul idarecilerinde görev yeri değişikliği

   Okul idarecilerinde görev yeri değişi...

   Türkiye genelindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 4 ve 8 yılını dolduran idarecilerin listesini yayınladı. Buna göre Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey'de çok sayıda müdür ve müdür...

  • 69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   Karacabey Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'de 69 baş safkan Arap tayı, 23 Temmuz'da görücüye çıkacak. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki Sultansuyu Tarım İşletmesi...

  • Bay’dan sürücülere kritik MTV uyarısı

   Bay’dan sürücülere kritik MTV uy...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, 2019 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi 2'inci taksitinin 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerektiğini...

  • ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   Merkezi Bursa'da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, (ASGD) tarafından düzenlenen, 'Anadolu'dan Balkanlara Uluslararası Kültür Köprüsü' gezisi adı altında gazeteci olmayan 37 kişiye özel Hizmet...

  • Perinçek; “S-400’LER yeni dünyanın kuruluşunu bildirmektedir”

   Perinçek; “S-400’LER yeni...

   Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye Atlantik'in baskılarına boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye, Atatürk Devrimi'ni tamamlayacağı Avrasya iklimine yerleşmektedir. S-400 bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR