Isınmak isterken canından oldu

Sünlük Köyü’nde yaşayan Özcan Aka (49), önceki gün sabah saatlerinde ava çıktı. Yakınları, gece geç saatlere kadar eve dönmeyen Aka'yı, köy çevresindeki geniş arazide aramaya başladı.

Köylülerinde katıldığı arayışlardan sonuç alınamayınca, ailesi Jandarma’ya haber verdi. Arama kurtarma ekiplerinin de katıldığı aramalarda köye 6 kilometrelik bir mesafede bulunan Döllük Mevkii’nde kısmen yanmış bir erkek cesedi bulundu.

Özcan Aka'ya ait olduğu anlaşılan cesedin bulunmasının üzerine savcı olay yerine çağırıldı. Uzun süren incelemelerin ardından Özcan Aka'nın ısınmak için yaktığı alevlerin ortasında kaldığı ve avlanmak için beline taktığı bazı fişeklerin de ısıdan dolayı patladığı anlaşıldı.

Şahsın kendi yaktığı ateşin ortasında kalmasının, o anda geçirdiği kalp krizinden olabileceği tahmin ediliyor. Evli ve iki çocuk babası Özcan Aka'nın 11 ay önce emekli olduğu ve emekli olduktan sonra köyüne yerleştiği öğrenildi. Aka'nın cesedi ölüm sebebinin anlaşılması için otopsiye gönderilirken, Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir