Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
a aa
Tarih : 25 Eylül 2012 0:00
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
reklam

Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e hayran kaldığını belirtti:

Karacabey İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, “To Boost Openstreetmap (OSM) Local and İnternational Tourism” projesi kapsamında Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen 27 kişilik öğrenci ve yetkilileri konuk ediyor.

            Karacabey ve bölgenin tanıtımını amaçlayan proje doğrultusunda dün Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen yetkililer, önümüzdeki Cumartesi gününe kadar misafir olacak. Projeye ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi ile 3 öğrencinin de katkıda bulunacağı bildirildi.

            İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Müdür Yardımcısı Ramazan Özyaman, İngilizce Öğretmeni Necdet Varoğlu önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Almanya’dan Manfred, Slovenya’dan Dejen Muzina, Portekiz’den Luis Costa ve Romanya’dan Madalina Ionescu isimli yetkililer yer aldı.

            İlk olarak Kaymakam Ahmet Yurtseven’i ardından da Belediye Başkanı Ergün Koç’u ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e ve gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını belirtti. Proje ekibi, Kaymakam Ahmet Yurtseven ile Belediye Başkanı Ergün Koç’a ülke bayraklarının yer aldığı bir hediye sundu. Diğer taraftan proje ekibine ziyaretlerinde Türk kahvesi ikram edildi.

            Söz konusu proje yazılımı hakkında bilgiler veren İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Google Harita üzerinden bölgelerin lokal tanıtımlarının gerçekleştiğini vurguladı.

            Bu projeye dahil olmaktan çok memnun kaldıklarını ifade eden Müdür Kırbaş, önceki dönemlerde benzer ziyaretleri kendilerinin gerçekleştiğini söyledi.

            Karacabey ve bölgenin Avrupa’da tanıtılmasının çok güzel bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam Yurtseven, bu projeye öncülük eden İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi yetkililerini kutladı.

            Belediye Başkanı Ergün Koç ise, Karacabey’in tanıtımı adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Tarım Lisesi bugün açılıyor!

   Tarım Lisesi bugün açılıyor!

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için bugün saat 10.30'da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M....

  • Belediye’den öğrencilere kırtasiye desteği

   Belediye’den öğrencilere kırtasi...

   *Karacabey Belediyesi, büyük önem verdiği eğitim faaliyetleri kapsamında öğrencilere olan koşulsuz desteğini sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Özkan, 2018-2019 eğitim öğretim yılı dolayısıyla Atatürk...

  • Milli Eğitim’in Proje başarısı

   Milli Eğitim’in Proje başarısı

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yükselen proje grafiğine iki yeni Avrupa Birliği projesi ekleyerek yeni eğitim öğretim yılına başladı. Bu konuda açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin;...

  • Arifiye mezunları Karacabey’de buluştu

   Arifiye mezunları Karacabey’de b...

   Sakarya Arifiye İlköğretmen Okulu'nun 1962 yılı mezunları bu yıl Karacabey'de bir araya gelerek, hasret giderdi. Emekli öğretmen Hüseyin Kocaboz'un önderliğinde Karacabey'de toplanan Arifiye mezunları, 20...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR