Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
a aa
Tarih : 25 Eylül 2012 0:00
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
reklam

Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e hayran kaldığını belirtti:

Karacabey İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, “To Boost Openstreetmap (OSM) Local and İnternational Tourism” projesi kapsamında Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen 27 kişilik öğrenci ve yetkilileri konuk ediyor.

            Karacabey ve bölgenin tanıtımını amaçlayan proje doğrultusunda dün Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen yetkililer, önümüzdeki Cumartesi gününe kadar misafir olacak. Projeye ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi ile 3 öğrencinin de katkıda bulunacağı bildirildi.

            İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Müdür Yardımcısı Ramazan Özyaman, İngilizce Öğretmeni Necdet Varoğlu önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Almanya’dan Manfred, Slovenya’dan Dejen Muzina, Portekiz’den Luis Costa ve Romanya’dan Madalina Ionescu isimli yetkililer yer aldı.

            İlk olarak Kaymakam Ahmet Yurtseven’i ardından da Belediye Başkanı Ergün Koç’u ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e ve gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını belirtti. Proje ekibi, Kaymakam Ahmet Yurtseven ile Belediye Başkanı Ergün Koç’a ülke bayraklarının yer aldığı bir hediye sundu. Diğer taraftan proje ekibine ziyaretlerinde Türk kahvesi ikram edildi.

            Söz konusu proje yazılımı hakkında bilgiler veren İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Google Harita üzerinden bölgelerin lokal tanıtımlarının gerçekleştiğini vurguladı.

            Bu projeye dahil olmaktan çok memnun kaldıklarını ifade eden Müdür Kırbaş, önceki dönemlerde benzer ziyaretleri kendilerinin gerçekleştiğini söyledi.

            Karacabey ve bölgenin Avrupa’da tanıtılmasının çok güzel bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam Yurtseven, bu projeye öncülük eden İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi yetkililerini kutladı.

            Belediye Başkanı Ergün Koç ise, Karacabey’in tanıtımı adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Atatürk’te İnsan Hakları Günü kutlandı

   Atatürk’te İnsan Hakları Günü ku...

   İnsan Hakları Günü Kutlama Programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin'in de katılımı ile Atatürk İlkokulu'nda yapıldı. Açılış konuşmasında Okul Müdürü Şaban Vural, “İnsan Hakları Günü 1948 yılında...

  • Benim Atölyem Sevgi Dolu Projesi

   Benim Atölyem Sevgi Dolu Projesi

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu Okul Aile Birliği'nin “Benim Atölyem Sevgi Dolu Projesi” kapsamında ziyarette bulunarak proje hakkında bilgi aldı. Projede Okul Aile...

  • Engelliler Günü’nü unutmadılar!

   Engelliler Günü’nü unutmadılar!

   Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu Okul Aile Birliği velileri ve öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü unutmadı. 3 Aralık...

  • Tan’dan ‘Kadın’ Dayanışması!

   Tan’dan ‘Kadın’ Daya...

   Özel Karacabey Tan Okulları Özkocaman Kampüsü yönetici, öğretmen ve öğrencileri, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84. yıl dönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla önceki gün...

  • Lise Müdürleri toplandı

   Lise Müdürleri toplandı

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin'in Başkanlığında geçtiğimiz Perşembe Günü Karacabey Öğretmenevi'nde Lise Müdürleri ile yemekli toplantı düzenlendi. Toplantıda genel anlamda eğitim-öğretim...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR