Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
a aa
Tarih : 25 Eylül 2012 0:00
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
reklam

Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e hayran kaldığını belirtti:

Karacabey İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, “To Boost Openstreetmap (OSM) Local and İnternational Tourism” projesi kapsamında Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen 27 kişilik öğrenci ve yetkilileri konuk ediyor.

            Karacabey ve bölgenin tanıtımını amaçlayan proje doğrultusunda dün Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen yetkililer, önümüzdeki Cumartesi gününe kadar misafir olacak. Projeye ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi ile 3 öğrencinin de katkıda bulunacağı bildirildi.

            İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Müdür Yardımcısı Ramazan Özyaman, İngilizce Öğretmeni Necdet Varoğlu önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Almanya’dan Manfred, Slovenya’dan Dejen Muzina, Portekiz’den Luis Costa ve Romanya’dan Madalina Ionescu isimli yetkililer yer aldı.

            İlk olarak Kaymakam Ahmet Yurtseven’i ardından da Belediye Başkanı Ergün Koç’u ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e ve gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını belirtti. Proje ekibi, Kaymakam Ahmet Yurtseven ile Belediye Başkanı Ergün Koç’a ülke bayraklarının yer aldığı bir hediye sundu. Diğer taraftan proje ekibine ziyaretlerinde Türk kahvesi ikram edildi.

            Söz konusu proje yazılımı hakkında bilgiler veren İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Google Harita üzerinden bölgelerin lokal tanıtımlarının gerçekleştiğini vurguladı.

            Bu projeye dahil olmaktan çok memnun kaldıklarını ifade eden Müdür Kırbaş, önceki dönemlerde benzer ziyaretleri kendilerinin gerçekleştiğini söyledi.

            Karacabey ve bölgenin Avrupa’da tanıtılmasının çok güzel bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam Yurtseven, bu projeye öncülük eden İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi yetkililerini kutladı.

            Belediye Başkanı Ergün Koç ise, Karacabey’in tanıtımı adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • “Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kavuşuyoruz”

   “Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lis...

   Karacabey, Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kavuşuyor. Harmanlı Mahallesi'nde bulunan ve öğrenci sayısının 10'un altına inmesi nedeniyle 2014 yılında eğitim öğretime kapatılan okul binasının Bursa...

  • Karne günü geldi-çattı!

   Karne günü geldi-çattı!

   Türkiye'de milyonlarca öğrenci bugün karne alacak ve heyecanla beklenen yaz tatiline girecek. 18 Eylül'de start verilen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı için Karacabey'de yaklaşık 14 bin öğrenci ve bin öğretmen...

  • Tebrikler Şehit Bilal Kanat Ortaokulu!

   Tebrikler Şehit Bilal Kanat Ortaokulu!

   Geçtiğimiz Mart ayında başlayan, Karacabey'den 123 takımın, 12 branşta katıldığı Okul Sporları Müsabakaları mutlu bir haber ile sona erdi. İlçemizde yapılan grup müsabakaları sonucunda grubunu lider olarak...

  • DynEd’de Karacabey’e 5 ödül

   DynEd’de Karacabey’e 5 ödül

   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen İnternet Üzerinden Yabancı Dil Öğretme (DynEd) Projesi'nde Karacabey Okul, Öğretmen ve Öğrenci alanlarında toplamda 5 ödül alarak bir ilke imza atmıştır....

  • TÜBİTAK’ta büyük başarı!

   TÜBİTAK’ta büyük başarı!

   TÜBİTAK Bilim Fuarları, 5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR