Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
a aa
Tarih : 25 Eylül 2012 0:00
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
İ.M.K.B.’ye yurtdışından misafir
reklam

Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e hayran kaldığını belirtti:

Karacabey İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi, “To Boost Openstreetmap (OSM) Local and İnternational Tourism” projesi kapsamında Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen 27 kişilik öğrenci ve yetkilileri konuk ediyor.

            Karacabey ve bölgenin tanıtımını amaçlayan proje doğrultusunda dün Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden Almanya, Portekiz, Slovenya ve Romanya’dan gelen yetkililer, önümüzdeki Cumartesi gününe kadar misafir olacak. Projeye ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi ile 3 öğrencinin de katkıda bulunacağı bildirildi.

            İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Müdür Yardımcısı Ramazan Özyaman, İngilizce Öğretmeni Necdet Varoğlu önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Almanya’dan Manfred, Slovenya’dan Dejen Muzina, Portekiz’den Luis Costa ve Romanya’dan Madalina Ionescu isimli yetkililer yer aldı.

            İlk olarak Kaymakam Ahmet Yurtseven’i ardından da Belediye Başkanı Ergün Koç’u ziyaret eden proje ekibi, Karacabey’e ve gösterilen misafirperverliğe hayran kaldıklarını belirtti. Proje ekibi, Kaymakam Ahmet Yurtseven ile Belediye Başkanı Ergün Koç’a ülke bayraklarının yer aldığı bir hediye sundu. Diğer taraftan proje ekibine ziyaretlerinde Türk kahvesi ikram edildi.

            Söz konusu proje yazılımı hakkında bilgiler veren İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, Google Harita üzerinden bölgelerin lokal tanıtımlarının gerçekleştiğini vurguladı.

            Bu projeye dahil olmaktan çok memnun kaldıklarını ifade eden Müdür Kırbaş, önceki dönemlerde benzer ziyaretleri kendilerinin gerçekleştiğini söyledi.

            Karacabey ve bölgenin Avrupa’da tanıtılmasının çok güzel bir çalışma olduğunu belirten Kaymakam Yurtseven, bu projeye öncülük eden İ.M.K.B. Kız Teknik ve Meslek Lisesi yetkililerini kutladı.

            Belediye Başkanı Ergün Koç ise, Karacabey’in tanıtımı adına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

  • Direksiyon Sınavları’nda ‘Tablet Dönemi’

   Direksiyon Sınavları’nda ‘...

   Milli Eğitim Bakanlığı'nca ehliyet alacak adaylara uygulanan direksiyon uygulama sınavı değerlendirmeleri, 2018´den itibaren Türkiye genelinde tablet bilgisayarlar ve MEBDUS (Milli Eğitim Bakanlığı Direksiyon...

  • Çanakkale şehitlerimize borcumuz var!

   Çanakkale şehitlerimize borcumuz var!

   18 Mart Çanakkale Destanı'nın 103. yıl dönümü coşku içinde kutlanırken, şehitlerimizi hüzünle andık ve onları bir kez daha bağrımıza bastık. Büyüleyici güzellikteki etkinlikler Pazar günü Şükran Yemişçioğlu...

  • Ulviye Matlı, Tübitak Bölge ikincisi oldu

   Ulviye Matlı, Tübitak Bölge ikincisi oldu

   49.Tübitak Liseler Arası Proje Yarışması kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde düzenlenen Bölge Sergisi'nde Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ulviye Matlı...

  • Okuma-Yazma Seferberliği’ne yoğun ilgi

   Okuma-Yazma Seferberliği’ne yoğu...

   Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Karacabey'de açılan kurslara ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Önce gün Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve İlçe Halk Eğitim...

  • Kutsal emanetler Karacabey’den geçti

   Kutsal emanetler Karacabey’den geçti

   18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Zafer Koşusu sürüyor. Gelibolu yarımadasından yola çıkan kutsal emanetler, Bandırmalı atletler tarafından Karacabeyli atletlere...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR