HEM’den iş garantili, CNC kursu

HEM’den iş garantili, CNC kursu
Karacabey Halk Eğitimi Merkezi, sanayinin ihtiyaç duyduğu ara elaman eksiğini gidermek ve işsiz gençlere meslek edindirmek amacıyla CNC Torna-Freze Programcılığı ve Operatörlüğü kursu açıyor.
HEM Müdürü İbrahim Çalı, iş garantili meslek edindirme kursuna katılacak kursiyerlerin CNC tasarımcısı olarak iş bulma olanağına kavuşacağını belirtti. Çalı “Sanayide çalışacak vasıflı eleman açığını kapatmak ve lise mezunu işsiz gençlere meslek edindirmek amacıyla CNC kursu açıyoruz. CNC kursuna lise ve dengi okullardan mezun olmuş kişiler kabul edilecektir.
Otomasyon ve bilgisayarlı sistemlerin üretimde giderek yaygınlaşmasıyla klasik takım tezgahları yerlerini hızla CNC tezgahlara terk etti. Günümüzde kalitenin öneminin artmasıyla CNC tezgahların kalitede süreklilik ve izlenebilirliğe olanak sağlamasının yanı sıra, yüksek hassasiyet, yüksek çalışma güvenliği gibi özellikleri nedeniyle de sayılarının giderek daha da artması da söz konusudur. Kursun amacı temel talaşlı üretim ve bilgisayar konusunda ön bilgiye sahip endüstriyel elemanlara CNC programlama esaslarını öğretmek, CNC tezgahlarda iş yapabilme yeteneği kazandırmak ve parça işleme programlarını yazabilecek bilgi düzeyine getirmektir. Kurslara katılacak kursiyerler başvurularını müdürlümüze yapabilir. Detaylı bilgi için Usta Öğretici Hasan Bozan veya 676 74 80 numaralı telefondan bilgi alınabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir