Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Gençlerimizin geleceği çalınıyor”
a aa
Tarih : 04 Şubat 2014 9:47
“Gençlerimizin geleceği çalınıyor”
Karacabey Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, esnaf ziyaretlerini sürdürdü
“Gençlerimizin geleceği çalınıyor”
reklam

*Karacabey’deki birçok kurumun Mustafakemalpaşa’ya taşındığına dikkat çeken DSP Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, “Gençlerimizin geleceği çalınıyor” dedi.
Karacabey Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Yüksel Ceylan, esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Meclis üyesi aday adaylarıyla birlikte çalışmalarına hız veren Ceylan, esnafların yanı sıra vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek projelerinden bahsetti. Yeni oluşturulan Kadın Kolları ise faaliyetlerine köylerden başladı.
Ziyaretlerinde birçok resmi kurumun Mustafakemalpaşa’da bulunduğunu ve Karacabeylinin hizmetlerden faydalanabilmesi için Mustafakemalpaşa’ya gitmek zorunda kaldığına vurgu yapan Ceylan, seçimleri kazandıkları takdirde kurumları geri kazanmaya çalışacaklarını dile getirdi.
Herkesin siyasi görüşüne saygı gösterdiklerini belirten Ceylan, “Medeni cesaret göstererek belediye başkanlığına aday olan tüm büyüklerime başarı diliyorum. Kimseyle didişmeye zamanımız yok. İş üretmeye, projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Öncelikle Karacabey’de bulunmayan kurumları ilçemize kazandıracağız. Birçok kurum Mustafakemalpaşa’ya taşındı. Karacabey’de kurum kalmadı. Orman Bölge Müdürlüğü, UEDAŞ Bölge Müdürlüğü, Türk Telekom Bölge Müdürlüğü ve Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa’da. Kesinleşirse Askerlik Şubesi de Mustafakemalpaşa’ya taşınacak. Belediye Başkanlığı’nı kazandığımız takdirde bu kurumları geri kazanacağız. Hükümet, tasarruf etmek için kurumları Mustafakemalpaşa’ya taşıyormuş. Madem tasarruf edilecek, kurumlarımızı neden Mustafakemalpaşa’ya bağlıyor da Karacabey’de bırakmıyor?
Elektrik tüketimimiz Mustafakemalpaşa’dan üç kat fazla. Ancak, UEDAŞ Bölge Müdürlüğü Mustafakemalpaşa’da olması nedeniyle, kurumda çalışan sayısı, Karacabey’den 10 kat fazla. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği çalınıyor. Bizde buna seyirci kalıyor, hatta ayakta alkışlıyoruz. Tüketimi yapan, vergiyi fazla ödeyen biz olmamıza karşın neden bütün kurumlarımızın müdürlüğü Mustafakemalpaşa’da diye sormak lazım” diye konuştu.
DSP’li bayanlar çalışmalara başladı
Seçim çalışmalarına hız kazandıran DSP’de, yeni oluşturulan Kadın Kolları faaliyetlerine köylerden başladı.
Daha önce AKP, CHP ve MHP’de görev alan bayanlardan oluşturulan Kadın Kolları, köylere çıkarma yaparak Belediye Başkanı Yüksel Ceylan’a oy istedi.
Yüksel Ceylan ile birlikte Karacabey’de çok büyük bir değişimin başlayacağını köylülere anlatan DSP’li bayanlar, “Etnik kimlik ayrımı yapmayan, çalışkan ve dürüst adayımızın yanındayız. Karacabey’e çağ atlatabileceğinden şüphemiz yok. 30 Mart’a kadar gece gündüz demeden çalışacağız” diye konuştu.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Yarın kar geliyor!

   Yarın kar geliyor!

   Karacabey’de hafta içi yükselen sıcaklık hafta sonu sert düşecek! Yarın kar yağışı geliyor. Karacabey’de bugün havanın yer yer etkili olacak yağmurla birlikte sıcaklığın 13 derece olacağı bildirildi....

  • Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Karacabey'de resmiyet kazanan belediye başkanı adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu. Partilerin, İlçe Seçim Kurulu'na verdikleri isim listesi tarihinin Salı günü sona ermesiyle adayların adaylıkları...

  • “Karacabey’i ve Bursa’yı kazanacağız”

   “Karacabey’i ve Bursa’yı ...

   Karacabey Millet İttifakının Belediye Başkanı Adayı Ayhan Tayfur ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Salı günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde seçmenlerle buluştu. Coşkunun tavan yaptığı...

  • İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Şırnak/Silopi-Siyahkaya Karakolu'na ulaştı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fizik Öğretmeni Nurcan...

  • Matlı’dan Ziraat Bankası’na teşekkür

   Matlı’dan Ziraat Bankası’...

   Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Karacabeyli İşadamı Özer Matlı, Ziraat Bankası'nın üye iş yeri müşterilerine kredi kartı komisyonlarında yüzde 0.85'e, banka...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR