Ders zili bugün çalıyor

2013-2014 yeni eğitim öğretim yılı başladı. Karacabey'de 13 bin 771 öğrenci ve 701 öğretmen, bugün ders başı yapacak.

9 Eylül Pazartesi günü anaokulu ve ilkokul 1. sınıfa yeni giden miniklerin okullarına başlamasının ardından, bugünde diğer öğrenciler için ders zili çalıyor.

Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 24 Ocak 2014 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler, 27 Ocak-7 Şubat 2014 tarihleri arasında tatil yapacak. İkinci dönemin ilk dersi ise 10 Şubat'ta görülecek ve 13 Haziran'da sona erecek.

“İlköğretim Haftası Kutlamaları” bugün saat 10.30'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayacak. Cumhuriyet Alanı'ndaki törende, öğrenciler ellerinde bayrak, pankart ve dövizlerle hazır bulunacak. Baş Öğretmen Atatürk, ebediyete uğurlanan öğretmenler ve şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından Atatürk İlkokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Akan yönetiminde İstiklal Marşı okunarak, bayrağımız göndere çekilecek. Tören, öğrencilerin ant içmesiyle sona erecek.

Atatürk İlkokulu'nda düzenlenecek tören ise, saat 11.15'te protokol üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Okul Müdürü Mehmet Tanrıverdi, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve Kaymakam Ahmet Yurtseven'in konuşmalarının ardından öğrenciler şiir okuyacak. Törende ayrıca 8. sınıf öğrencileri okula yeni katılan miniklere hoş geldiniz çiçeği sunacak.

Yarın ise saat 14.00'da makam ziyaretleri gerçekleştirilecek. Atatürk İlkokulu Karacabey Kaymakamlığı'nı, Şehit Bahadır Tayfur İlokulu Garnizon Komutanlığı'nı, Şehit Serkan Şahin Ortaokulu Belediye Başkanlığı'nı, Hacı Ahmediye İlkokulu Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir