Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2012 0:00
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
reklam

Geçmiş yıllarda halkın da katılımıyla stadyumlarda coşkuyla karşılanan Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl kutlamaların kaldırılması nedeniyle buruk geçtiği gözlendi. Yalnızca Cumhuriyet Alanı’nda sınırlı kalan kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

            Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle süren kutlama etkinlikleri, Kaymakamlık’ta tebriklerin kabulü ile devam etti. Bu arada CHP İlçe Teşkilatı ise, ellerindeki karanfilleri Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Daha sonra Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Vekili Üsteğmen Kerem Salkal ile Belediye Başkan Vekili Gönül Avil, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

            Günün önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Yurtseven, milli birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın tarih adına büyük önem taşıdığını belirten Yurtseven, “En olumsuz koşullarda güçlü devletlere karşı kazanılan Kurtuluş Destanı asla unutulmamalıdır. Bu destan, Türk milletinin milli birliğinin sembolüdür.

Milli kuvveti arkasına alan Atatürk, Samsun’a çıkmış ve bağımsızlık hareketini başlatmıştır. Atatürk önderliğinde sel olup taşan Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kurmuştur. Kazanılan zafer sonrası, Türk milletinin yapısına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Kaymakam Yurtseven’in konuşmasının ardından Anadolu Lisesi ve İ.M.K.B. Kız Meslek Lisesi’nden birer öğrencinin şiirleri büyük alkış aldı.

Karacabey Kafkas Derneği’nin folklor gösterileriyle süren kutlamalar, tüm okulların katılımıyla gerçekleşen Geçit Töreni’nin ardından noktalandı.

          

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Özkan, esnaf ziyaretlerine devam ediyor

   Özkan, esnaf ziyaretlerine devam ediyor

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe sorunlarının yerinde belirlenip çözüm yolları bulunması konusunda, vatandaş görüşlerinin de alınması amacını taşıyan buluşmalarını kararlılıkla devam...

  • “24 Haziran güzel bir tarih”

   “24 Haziran güzel bir tarih”

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan erken seçim kararıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ''24 Haziran tarihi güzel bir tarihtir. Süreç hemen başlıyor'' dedi. İşcan yaptığı...

  • Erol, erken seçimi değerlendirdi

   Erol, erken seçimi değerlendirdi

   Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Erol 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken seçim kararını değerlendirdi. Alınan karar ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan Başkan Erol, “17...

  • Okul servislerinde ‘Araç Yönetmeliği’ uyarısı!

   Okul servislerinde ‘Araç Yönetme...

   Okul Servis Araçları Yönetmeliği gereği, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı itibariyle şehir içi okul öncesi, ilkokul ve ortaokul taşıması yapan özel servis araçlarında Rehber Personel bulundurmak zorunlu hale...

  • “Eğitimin çıtası yükseliyor”

   “Eğitimin çıtası yükseliyor”

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, kısa ve orta vadede planlanan, gerçekleştirilen, devam eden eser ve çalışmalarla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Karacabey'de eğitim çıtasını sürekli yükseltmek...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR