Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2012 0:00
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
reklam

Geçmiş yıllarda halkın da katılımıyla stadyumlarda coşkuyla karşılanan Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl kutlamaların kaldırılması nedeniyle buruk geçtiği gözlendi. Yalnızca Cumhuriyet Alanı’nda sınırlı kalan kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

            Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle süren kutlama etkinlikleri, Kaymakamlık’ta tebriklerin kabulü ile devam etti. Bu arada CHP İlçe Teşkilatı ise, ellerindeki karanfilleri Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Daha sonra Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Vekili Üsteğmen Kerem Salkal ile Belediye Başkan Vekili Gönül Avil, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

            Günün önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Yurtseven, milli birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın tarih adına büyük önem taşıdığını belirten Yurtseven, “En olumsuz koşullarda güçlü devletlere karşı kazanılan Kurtuluş Destanı asla unutulmamalıdır. Bu destan, Türk milletinin milli birliğinin sembolüdür.

Milli kuvveti arkasına alan Atatürk, Samsun’a çıkmış ve bağımsızlık hareketini başlatmıştır. Atatürk önderliğinde sel olup taşan Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kurmuştur. Kazanılan zafer sonrası, Türk milletinin yapısına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Kaymakam Yurtseven’in konuşmasının ardından Anadolu Lisesi ve İ.M.K.B. Kız Meslek Lisesi’nden birer öğrencinin şiirleri büyük alkış aldı.

Karacabey Kafkas Derneği’nin folklor gösterileriyle süren kutlamalar, tüm okulların katılımıyla gerçekleşen Geçit Töreni’nin ardından noktalandı.

          

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Tayfur bugün açıklanıyor!

   Tayfur bugün açıklanıyor!

   *İl Başkanlığı’na dün Yüksel Yılmaz atandı. İlçe Başkanlığı’na da Ayhan Tayfur'un getirilmesi kesin gibi. Meral Akşener'in liderliğinde kurulan İyi Parti'ye, Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi...

  • AKP’deki başkanlık heyecanı dorukta!

   AKP’deki başkanlık heyecanı dorukta!

   AKP'de, Murat Erol'un istifa ettirilmesinden sonra başlayan başkanlık heyecanı doruğa tırmandı. Geçen hafta İlçe Başkanlığı için yapılan temayül yoklamasının ardından gözler en fazla oy alan 6 isim üzerinde...

  • Ali Özkan: “Bütçemizin Büyük Kısmıyla Eğitime Destek Veriyoruz”

   Ali Özkan: “Bütçemizin Büyük Kısmıyla ...

   * Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hikmet Tetik, ilçede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için 5 milyonluk yatırıma imza atarak, bölgeyi önemli bir eğitim üssü haline getiren Karacabey...

  • Tatilciler, doğalgaz istiyor!

   Tatilciler, doğalgaz istiyor!

   Karacabey'in tatil beldesi Yeniköy ve Malkara'da yaşayan vatandaşlar evlerine doğalgaz bağlanmasını istiyor. Doğalgazın, Yeniköy ve Malkara'da giderek yükselen turizm potansiyelini daha da cazip hale...

  • İHH’den “Merhamet ve Paylaşma” temalı yarışma

   İHH’den “Merhamet ve Paylaşma” t...

   Bursa İHH İnsani Yardım Derneği ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği ortaokul ve ortaöğretim okullarının katıldığı 'Merhamet ve Paylaşma' temalı mektup ve resim yarışmasında Karacabey...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR