Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2012 0:00
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
reklam

Geçmiş yıllarda halkın da katılımıyla stadyumlarda coşkuyla karşılanan Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl kutlamaların kaldırılması nedeniyle buruk geçtiği gözlendi. Yalnızca Cumhuriyet Alanı’nda sınırlı kalan kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

            Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle süren kutlama etkinlikleri, Kaymakamlık’ta tebriklerin kabulü ile devam etti. Bu arada CHP İlçe Teşkilatı ise, ellerindeki karanfilleri Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Daha sonra Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Vekili Üsteğmen Kerem Salkal ile Belediye Başkan Vekili Gönül Avil, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

            Günün önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Yurtseven, milli birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın tarih adına büyük önem taşıdığını belirten Yurtseven, “En olumsuz koşullarda güçlü devletlere karşı kazanılan Kurtuluş Destanı asla unutulmamalıdır. Bu destan, Türk milletinin milli birliğinin sembolüdür.

Milli kuvveti arkasına alan Atatürk, Samsun’a çıkmış ve bağımsızlık hareketini başlatmıştır. Atatürk önderliğinde sel olup taşan Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kurmuştur. Kazanılan zafer sonrası, Türk milletinin yapısına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Kaymakam Yurtseven’in konuşmasının ardından Anadolu Lisesi ve İ.M.K.B. Kız Meslek Lisesi’nden birer öğrencinin şiirleri büyük alkış aldı.

Karacabey Kafkas Derneği’nin folklor gösterileriyle süren kutlamalar, tüm okulların katılımıyla gerçekleşen Geçit Töreni’nin ardından noktalandı.

          

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • “AK Karacabey Bursa’da tarih yazdı…”

   “AK Karacabey Bursa’da tarih yazdı&#...

   AK Parti 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi için geçtiğimiz Pazar günü Bursa'ya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı coşkulu dev bir kalabalık karşıladı. Cumhurbaşkanı için...

  • Kutlamalar sürüyor

   Kutlamalar sürüyor

   "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle, Meltem'i ziyaret eden konukların kutlamaları sürüyor. Dün gelen AKP eski ilçe Başkanı Halit Türkkan ile AK Parti eski Belediye Meclis Üyesi Orhan Güzel, "Çalışan...

  • MHP’li Akın’da İYİ Parti’ye geçiyor

   MHP’li Akın’da İYİ Parti&#...

   Hüsnü Doğruoğlu'nun ardından MHP İlçe Teşkilatı'ndan Adnan Akın'da istifa ettiğini açıkladı. Karacabey ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Adnan Akın, dün Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa...

  • Karacabeyliler TSM Korosu’nda yeni dönem

   Karacabeyliler TSM Korosu’nda ...

   2011 yılından bugüne değin faaliyet gösteren Bursa Karacabeyliler Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, 6 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ederken, 2018 dönemi yeni yıl ile başlamış oldu. Dernek Yönetim...

  • Belediye çalışanlarına Sosyal Denge Tazminatı

   Belediye çalışanlarına Sosyal Denge Ta...

   *Bem-Bir Sen ile Karacabey Belediyesi arasında imzalanan sözleşme ile memur ve sözleşmeli personeller, sosyal denge tazminatına hak kazandı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sosyal denge sözleşmesiyle...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR