Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2012 0:00
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
Cumhuriyet sonsuza değin yaşayacak!
reklam

Geçmiş yıllarda halkın da katılımıyla stadyumlarda coşkuyla karşılanan Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl kutlamaların kaldırılması nedeniyle buruk geçtiği gözlendi. Yalnızca Cumhuriyet Alanı’nda sınırlı kalan kutlamalar, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

            Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle süren kutlama etkinlikleri, Kaymakamlık’ta tebriklerin kabulü ile devam etti. Bu arada CHP İlçe Teşkilatı ise, ellerindeki karanfilleri Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Daha sonra Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Vekili Üsteğmen Kerem Salkal ile Belediye Başkan Vekili Gönül Avil, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

            Günün önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Ahmet Yurtseven, milli birlik ve beraberliğe dikkat çekti. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın tarih adına büyük önem taşıdığını belirten Yurtseven, “En olumsuz koşullarda güçlü devletlere karşı kazanılan Kurtuluş Destanı asla unutulmamalıdır. Bu destan, Türk milletinin milli birliğinin sembolüdür.

Milli kuvveti arkasına alan Atatürk, Samsun’a çıkmış ve bağımsızlık hareketini başlatmıştır. Atatürk önderliğinde sel olup taşan Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kurmuştur. Kazanılan zafer sonrası, Türk milletinin yapısına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet ilan edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Kaymakam Yurtseven’in konuşmasının ardından Anadolu Lisesi ve İ.M.K.B. Kız Meslek Lisesi’nden birer öğrencinin şiirleri büyük alkış aldı.

Karacabey Kafkas Derneği’nin folklor gösterileriyle süren kutlamalar, tüm okulların katılımıyla gerçekleşen Geçit Töreni’nin ardından noktalandı.

          

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • İlyas’ı sevdiklerinden deniz ayırdı!

   İlyas’ı sevdiklerinden deniz ayı...

   Karacabey'de denizde boğulma tehlikesi geçiren ve hastaneye kaldırılan 14 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Pazar günü Bursa'nın Büyükorhan ilçesinden Yeniköy-Malkara...

  • Karacabey tek yürek oldu!

   Karacabey tek yürek oldu!

   15 Temmuz 2016'da 'FETÖ Terör Örgütü'ne bağlı üniformalı sözde askerlerce yapılan hain işgal girişiminin 2. yıl dönümünde Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Karacabey'de de millet tek yürek oldu. 15 Temmuz...

  • Tekli eğitime geçiş çalışmalarında tam gaz!

   Tekli eğitime geçiş çalışmalarında tam...

   Karacabey'de 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için tekli eğitime geçme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına hazırlık süreci...

  • “Karacabey Ovası’na sahip çıkalım!”

   “Karacabey Ovası’na sahip çıkalı...

   İYİ Parti Karacabey ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu ile CHP Karacabey Belediye Meclis Üyesi Kemal Ziya Koşaner, başta Ziraat Odası olmak üzere, siyasi parti ilçe başkanlarını,...

  • “Çölaşan Boşnaklar’dan özür dilemelidir!”

   “Çölaşan Boşnaklar’dan özür di...

   Karacabey Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cengiz Coşkun, Emin Çölaşan'ın Sözcü Gazetesi'ndeki köşe yazısında; “Bosna gibi Müslüman ayaklarına yatıp bizi sömüren uyanıklar var” ifadesine...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR