Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Bir yıldız doğuyor!
a aa
Tarih : 31 Aralık 2008 0:00
Bir yıldız doğuyor!
Bir yıldız doğuyor!
reklam

Bir yıldız doğuyor!
Karacabey’de dünyaya gelen ve şu an da Banvitspor’un genç takımında oynayan Fatih Cantitiz, Genç Milli Takım kampına çağrılarak ilçemizin gururu oldu.
1992 Karacabey doğumlu olan Fatih Cantitiz, 7 yaşında Karacabey’de Oyak Renault’un açtığı kış okullarına katıldı ve buradan da yaklaşık 50 kişi arasından denenmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyespora seçildi.
Basketbol sevdası ve ailesinin büyük desteği ile yaz idmanlarına Karacabey’den o yasına karşın her gün Bursa’ya gidip geldi.
1999-2000 sezonu Minikler Valilik Kupası’nda oynadı. Daha sonra kulübün kapanmasıyla tüm takım Makospor’a geçerken o Oyak Renault’a transfer oldu. 2004 yılına kadar Karacabey-Bursa arası idmanlara giden Fatih Cantitiz, daha sonra kulüp lojmanlarında kalmaya başladı ve sekizinci sınıfı Bursa Altıparmak Fethi Açançiçek İlköğretim Okulu’nda bitirdi.
Burada güzel bir sezon geçiren Fatih Cantitiz, liseye Bursa Nilüfer Fatih Lisesi’nde gitmeye başladı. Bir taraftan okul, diğer taraftan da idmanlar ve maçlar Fatih’in derslerinde sıkıntı yaratsa da, gösterdiği üstün performans ile dikkatleri üzerine çekti.
Oyak Renault, lojmanlarını altyapıya kapatınca Bursa’dan ayrılmak zorunda kalan Fatih, kendisiyle ilgilenen Bandırma Banvitspor’da denenmeye alındı ve genç takımda idmanlara başladı. Banvit’teki sezonunun birinci yılında Efes Pilsen’e çeyrek finalde 1 sayıyla kaybederek Türkiye beşinciliğini yakaladılar.
Bandırma Kemal Pireci Lisesi’nde okuyan ve şu an Banvitspor’daki 2. sezon çalışmalarını en iyi şekilde sürüdüren Fatih Cantitiz, kulüp olarak “Gençler Türkiye Şampiyonası” ve Türkiye’de yapılacak “Liseler Arası Dünya Şampiyonası”na katılarak çıkışını sürdürmeyi hedefliyor.
Gösterdiği müthiş performans neticesinde milli takım kampına çağrılan Fatih Cantitiz, seçmelerde elenmesine karşın alkışı hak etti. Daha yolun başında olduğunu ifade eden Fatih Cantitiz, önümüzdeki yıllarda Milli takıma mutlaka seçileceğini belirtti.
Fatih Cantitiz, “Bir forvet olarak sorumluluklarımın farkındayım. Milli takım her şey demek değil ancak, kendime inancım tam. Basketbol hayatımın en önemli parçasıdır. Kendimi en iyi şekilde geliştirip hem Karacabey’e, hem Banvitspor’a hem de ülkeme layık bir sporcu olma hedefinden hiçbir zaman şaşmayacağım” diye konuştu.
Fatih’in başarısında büyük emek sahibi olan baba Halit Cantitiz ise, oğluyla gurur duyduğunu belirterek, “Genç yaşına karşın büyük işler başardı. İlerleyen yıllarda daha önemli başarılara imza atacağına inanıyorum. Her zaman Fatih’in yanındayız. Karacabey’in bağrından kopmuş bir yıldıza ilçe halkının da sahip çıkmasını istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • “Spor Adası Karacabey’e değer katıyor”

   “Spor Adası Karacabey’e değer ka...

   *'Sportif kent' hedefi doğrultusunda bugüne dek pek çok başarılı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Karacabey Belediyesi, ilçede spora olan desteğini sürdürmeye devam ettiğini vurguladı. Bu doğrultuda...

  • CHP’de delege seçimi heyecanı

   CHP’de delege seçimi heyecanı

   Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi delege yenileme çalışmalarını tamamlıyor. Ön seçimde oy kullanan 882 üyeden yaklaşık 600'ünün katılımıyla, 85 mahallenin 80'sinde ilçe kongresinde oy kullanacak olan...

  • Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey'e fidan damızlığı kuruluyor. Meyvecilik üs merkezi haline gelecek olan Karacabey'de önceki gün 150 dönümlük fidan damızlığının temeli atıldı. Damızlık parseli kurulması projesi hakkında bilgiler...

  • KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   Karacabey Anadolu Lisesi'nde Şehitleri Anma Etkinliği düzenlendi. Karacabey Anadolu Lisesi'nde 5 Kasım 2019 Salı günü hain terör örgütleri ile geçmişte ve günümüzde yapılan mücadelede başta Mustafa Kemal...

  • Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Karacabey Atatürk İlkokulu Bursa'nın Tek Unesco Çocuk Kulübünü kurarak takdir topladı. 02.09.2019 tarihinde yapılan Öğretmenler Kurulu ile kurulan Atatürk İlkokul Unesco Çocuk Kulübü, kısa bir sürede yapmış...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR