Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Beyin Cerrahı istenmiyor mu?
a aa
Tarih : 29 Kasım 2011 0:00
Beyin Cerrahı istenmiyor mu?
Beyin Cerrahı istenmiyor mu?
reklam

Karacabey Devlet Hastanesi'ndeki sağlık rezaletine gün geçmesin ki yenileri ekleniyor:

Karacabey Devlet Hastanesine bir ay önce atanan Beyin Cerrahı Rifat Akdağ'ın görevine başlatılmadığı ve geri gönderilmek istendiği iddiaları gündemi sarstı.

Bursa ilçeleri arasında en iyi yoğun bakım ünitesine sahip olan Karacabey'e beyin cerrahı gibi yaşamsal önem taşıyan uzman doktor gelmesinin bilerek engellendiği belirtiliyor. Yoğun bakım ünitesindeki cihazların son model olduğu dile getirilirken, buna karşın “Gerekli donanım yok” bahanesiyle Beyin Cerrahı Rifat Akdağ'ın geçici görev adı altında başka yere gönderilmesi planlandığı ileri sürüldü.

Karacabey'deki yoğun bakım ünitesinde beyin ameliyatlarının rahatlıkla yapılabileceği gibi bel fıtığı, omurilik zedelenmesi, beyin ve sinirle ilgili tüm hastalıkların da tedavi edilebileceği ifade edildi.

Ancak tüm bunlara karşın, yeni atanan ve görevine bir türlü başlatılmayan Beyin Cerrahı Rifat Akdağ'ın Karacabey'den alınıp başka bir yere gönderileceği iddiaları şok etkisi yarattı.

Sağlık Bakanlığı'nın ihtiyaç doğrultusunda Karacabey'e atadığı Beyin Cerrahı'nın gönderilmek istenmesi tepkileri de arttırdı.

Karacabey Devlet Hastanesi'nin sürgün yeri olduğu konuşulurken, “Yönetim boşluğu var. Hastaneyi kimin yönettiği belli değil. Başhekim Bursa'da yaşadığı için Hastane'ye bir gün geliyor, bir gün gelmiyor. Ara sıra geldiğinde de kimse göremiyor. Evrak imzalatmak isteyen hemşireler bile bulamıyor Başhekimi. Böyle hastane olur mu? Bu nasıl iş? Sağlık gibi çok önemli bir konu göz ardı ediliyor.

Daha önce de uzman doktorlar geçici görev adı altında Karacabey'den başka yere gönderildi. Kadrosu Karacabey'de, ancak kendisi başka yerde çalışıyor. Bu nasıl mantık? Hal böyle olunca da Sağlık Bakanlığı, Karacabey'de uzman doktor var sanıyor. İl Sağlık Müdürlüğü, Bakanlığa bu konuda bilgi vermediği için olan hep Karacabey'e oluyor. Şimdi yine benzer bir durumla karşı karşıyayız.

Karacabey'e atanan Beyin Cerrahı, saçma bahanelerle ilçeden adeta bilinçli olarak geri gönderilmek isteniyor. Uzman doktorlar sudan gerekçelerle kaçırılırken, yetkililer de uyduruk yalanlarla kandırılıyor. Mustafakemalpaşa'da iki beyin cerrahı var. Neden acaba? Halkın sağlığıyla bu kadar rahat oynayabilen yöneticiler, ne yapmaya çalışıyor?” yorumlarına neden oldu.

 

Etiketler :

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

  • Sağlık-Sen’den sağlıkçılara ziyaret

   Sağlık-Sen’den sağlıkçılara ziya...

   Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Gökhan Yünkül ve Başkan Yardımcısı Mehmet Çiçekel Karacabey'deki sağlık kurumlarına yeni atanan yöneticilere hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. Ziyarete Karacabey İlçe...

  • Hastaneye bağış yapan hayırseverler onurlandırıldı

   Hastaneye bağış yapan hayırseverler on...

   Karacabey Devlet Hastanesi'ne muayene ve tedavi ünitelerinin donanımı için katkıda bulunan hayırseverlere plaket verildi. Geçtiğimiz Cuma günü Hastane Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen bağışta bulunan...

  • Sağlıklı nesiller için sadece anne sütü

   Sağlıklı nesiller için sadece anne sütü

   1991 yılından beri UNICEF'in teklifiyle yürütülen 'Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Hastaneler' programı dahilinde olan Karacabey Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası dolayısıyla önceki gün bir...

  • Devlet Hastanesi yenilendi

   Devlet Hastanesi yenilendi

   Karacabey Devlet Hastanesi'nde Başhekim ve yönetim değişti. Buna göre Başhekim ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Petek'in yerine Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler...

  • AK Kadınlar hastanedeki anneleri unutmadı

   AK Kadınlar hastanedeki anneleri unutmadı

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları, her yıl Mayıs ayının ikinci haftası kutlanan 'Anneler Günü'nde Devlet Hastanesi'nde yatan anneleri ziyaret etti. Hamiyet Özenli başkanlığındaki İlçe Kadın Kolları, ilk...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR