Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
a aa
Tarih : 24 Temmuz 2015 10:09
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
reklam

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Ali Özkan, denetimlere Atatürk Kültür Parkı’ndan başladı. Park içerisinde inşaatı tamamlanan mescidin vatandaşların beğenisini kazandığını ifade eden Ali Özkan, Büyükşehir tarafından yapımı devam eden sosyal tesis hakkında da bilgi verdi. İnşaat çalışmalarının 20 günlük bir süre zarfında tamamlanacağını belirten Ali Özkan, işletmenin bir ay içerisinde faaliyete geçeceğini duyurdu. Yine aynı işletme tarafından gölet içerisinde faaliyet gösterecek su bisikletlerinin iskele ve malzemelerinin tamamlandığını söyleyen Başkan Ali Özkan, kamelyalarda onarım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
İnşaat kamyonlarının park içindeki yaya yollarında yarattığı tahribatın çalışmaların tamamlanmasının ardından onarılacağını sözlerine ekleyen Başkan Ali Özkan, buradan Park Bahçeler Müdürlüğü’ne geçti.
Süren çalışmalar hakkında Başkan Ali Özkan’a bilgi aktaran Park Bahçeler Müdürü Hidayet Ay, kendi ürettikleri mevsimlik çiçek ve bitkilerin bulunduğu seraları gezdirdi.
Burada konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir tarafından ilçe girişine ve hastane kavşağına maket saksı ve çiçeklendirme yapılacağını söyledi. İlçenin vitrini konumundaki orta refüjlerin daha modern bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Ali Özkan, “Sanayi Kavşağı’ndan ilk etapta Nestle’ye ve ardından Uluabat’a kadar devam eden orta refüjde yeni çalışmalarla ilçemizin en işlek geçişini dikkat çekici hale getireceğiz. İstanbul-İzmir güzergâhındaki bu özel konumumuzu tanıtımda en iyi şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Ali Özkan, Park Bahçeler Müdürlüğü ziyaretinin ardından Gazi Mahallesi 92 Sokak’ta yapılan kamulaştırma ile parka dönüştürülen arsada süren inşaatı denetledi. Arsadaki çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Başkan Ali Özkan, mahalle sakinleri için modern bir park inşa edeceklerini kaydetti.
Ardından, Sahipsiz Hayvan Barınağı’na geçen Başkan Ali Özkan, Veteriner Hekim Aybars Tunalı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Barınağın günün standartlarına uygun hale gelmesi için inşaat çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Ali Özkan, “Sahipsiz tüm hayvanların menfaati için çaba gösteriyoruz. Barınakta köpek ve kedilerin tedavilerini ve rehabilitasyonlarını özenle sağlıyoruz. Ama sadece kedi ve köpekler değil yaralı halde bulunmuş yabani hayvanların da gerek Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gerekse Uludağ Üniversitesi’ne sevkini sağlıyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR