Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
a aa
Tarih : 24 Temmuz 2015 10:09
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
reklam

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Ali Özkan, denetimlere Atatürk Kültür Parkı’ndan başladı. Park içerisinde inşaatı tamamlanan mescidin vatandaşların beğenisini kazandığını ifade eden Ali Özkan, Büyükşehir tarafından yapımı devam eden sosyal tesis hakkında da bilgi verdi. İnşaat çalışmalarının 20 günlük bir süre zarfında tamamlanacağını belirten Ali Özkan, işletmenin bir ay içerisinde faaliyete geçeceğini duyurdu. Yine aynı işletme tarafından gölet içerisinde faaliyet gösterecek su bisikletlerinin iskele ve malzemelerinin tamamlandığını söyleyen Başkan Ali Özkan, kamelyalarda onarım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
İnşaat kamyonlarının park içindeki yaya yollarında yarattığı tahribatın çalışmaların tamamlanmasının ardından onarılacağını sözlerine ekleyen Başkan Ali Özkan, buradan Park Bahçeler Müdürlüğü’ne geçti.
Süren çalışmalar hakkında Başkan Ali Özkan’a bilgi aktaran Park Bahçeler Müdürü Hidayet Ay, kendi ürettikleri mevsimlik çiçek ve bitkilerin bulunduğu seraları gezdirdi.
Burada konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir tarafından ilçe girişine ve hastane kavşağına maket saksı ve çiçeklendirme yapılacağını söyledi. İlçenin vitrini konumundaki orta refüjlerin daha modern bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Ali Özkan, “Sanayi Kavşağı’ndan ilk etapta Nestle’ye ve ardından Uluabat’a kadar devam eden orta refüjde yeni çalışmalarla ilçemizin en işlek geçişini dikkat çekici hale getireceğiz. İstanbul-İzmir güzergâhındaki bu özel konumumuzu tanıtımda en iyi şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Ali Özkan, Park Bahçeler Müdürlüğü ziyaretinin ardından Gazi Mahallesi 92 Sokak’ta yapılan kamulaştırma ile parka dönüştürülen arsada süren inşaatı denetledi. Arsadaki çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Başkan Ali Özkan, mahalle sakinleri için modern bir park inşa edeceklerini kaydetti.
Ardından, Sahipsiz Hayvan Barınağı’na geçen Başkan Ali Özkan, Veteriner Hekim Aybars Tunalı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Barınağın günün standartlarına uygun hale gelmesi için inşaat çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Ali Özkan, “Sahipsiz tüm hayvanların menfaati için çaba gösteriyoruz. Barınakta köpek ve kedilerin tedavilerini ve rehabilitasyonlarını özenle sağlıyoruz. Ama sadece kedi ve köpekler değil yaralı halde bulunmuş yabani hayvanların da gerek Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gerekse Uludağ Üniversitesi’ne sevkini sağlıyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Seçim için geri sayım başladı

   Seçim için geri sayım başladı

   Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek üzere 24 Haziran'da yapılacak seçim için geri sayım başladı. Her kesim tarafından, “Türkiye'nin kader seçimi” olarak nitelendirilen seçimde, Yüksek Seçim...

  • Özkan’dan ‘istikrar’ vurgusu

   Özkan’dan ‘istikrar’...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hafta sonu gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye'nin bekasının da oylanacağını ifade ederek, son 16 yılda elde edilen gelişimin sürdürülebilmesi için istikrarın önemine...

  • AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Karacabey”

   AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Kara...

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde daha önce olduğu gibi yine destan yazacaklarını iddia...

  • “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   *CHP'nin iktidar olacağını belirten Çiftçi, Muharrem İnce'nin 80 milyonu kucaklayacağını dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü yapılacak olan tarihsel...

  • “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey Vakti”

   “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey ...

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Türkiye için dönüm noktası niteliğinde olan 24 Haziran seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla takdir topladı. Mahallelerde girilmedik sokak, çalmadık...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR