Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
a aa
Tarih : 24 Temmuz 2015 10:09
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Özkan, çalışmaları yerinde denetliyor
reklam

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, rutin denetimlerini sürdürdü. Park-Bahçeler Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sahipsiz Hayvan Barınağı birimlerini denetleyen Başkan Ali Özkan, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Başkan Ali Özkan, denetimlere Atatürk Kültür Parkı’ndan başladı. Park içerisinde inşaatı tamamlanan mescidin vatandaşların beğenisini kazandığını ifade eden Ali Özkan, Büyükşehir tarafından yapımı devam eden sosyal tesis hakkında da bilgi verdi. İnşaat çalışmalarının 20 günlük bir süre zarfında tamamlanacağını belirten Ali Özkan, işletmenin bir ay içerisinde faaliyete geçeceğini duyurdu. Yine aynı işletme tarafından gölet içerisinde faaliyet gösterecek su bisikletlerinin iskele ve malzemelerinin tamamlandığını söyleyen Başkan Ali Özkan, kamelyalarda onarım çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
İnşaat kamyonlarının park içindeki yaya yollarında yarattığı tahribatın çalışmaların tamamlanmasının ardından onarılacağını sözlerine ekleyen Başkan Ali Özkan, buradan Park Bahçeler Müdürlüğü’ne geçti.
Süren çalışmalar hakkında Başkan Ali Özkan’a bilgi aktaran Park Bahçeler Müdürü Hidayet Ay, kendi ürettikleri mevsimlik çiçek ve bitkilerin bulunduğu seraları gezdirdi.
Burada konuşan Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir tarafından ilçe girişine ve hastane kavşağına maket saksı ve çiçeklendirme yapılacağını söyledi. İlçenin vitrini konumundaki orta refüjlerin daha modern bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Ali Özkan, “Sanayi Kavşağı’ndan ilk etapta Nestle’ye ve ardından Uluabat’a kadar devam eden orta refüjde yeni çalışmalarla ilçemizin en işlek geçişini dikkat çekici hale getireceğiz. İstanbul-İzmir güzergâhındaki bu özel konumumuzu tanıtımda en iyi şekilde değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Ali Özkan, Park Bahçeler Müdürlüğü ziyaretinin ardından Gazi Mahallesi 92 Sokak’ta yapılan kamulaştırma ile parka dönüştürülen arsada süren inşaatı denetledi. Arsadaki çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Başkan Ali Özkan, mahalle sakinleri için modern bir park inşa edeceklerini kaydetti.
Ardından, Sahipsiz Hayvan Barınağı’na geçen Başkan Ali Özkan, Veteriner Hekim Aybars Tunalı’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Barınağın günün standartlarına uygun hale gelmesi için inşaat çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Ali Özkan, “Sahipsiz tüm hayvanların menfaati için çaba gösteriyoruz. Barınakta köpek ve kedilerin tedavilerini ve rehabilitasyonlarını özenle sağlıyoruz. Ama sadece kedi ve köpekler değil yaralı halde bulunmuş yabani hayvanların da gerek Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gerekse Uludağ Üniversitesi’ne sevkini sağlıyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • “Yunanistan, enerji potansiyelimizi işgal ediyor”

   “Yunanistan, enerji potansiyelimizi iş...

   Prof. Dr. Doğan Perinçek, Ege ile Akdeniz'deki petrol ve doğalgaz alanlarımızın Yunanistan tarafından işgal edildiğini söyledi. AKP iktidarının görevini yapmaması nedeniyle cesaretlenen Yunanistan'ın işgal...

  • Karacabey’de, Murat Tanrıverdi önde!

   Karacabey’de, Murat Tanrıverdi önde!

   CHP ile İYİ Parti arasında uzun süredir devam eden "İttifak" görüşmeleri dün gece mutlu sonla noktalandı. Cumhur İttifakı’na karşı, Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ile İYİ Parti'de anlaşmayla birlikte...

  • Nasreddin’in Yıldız’ı muhtar adayı!

   Nasreddin’in Yıldız’ı muht...

   Karacabey Nasreddin Mahallesi'nden muhtar olmak isteyen ilçenin tanınmış isimlerinden pazarcı esnafı Hüseyin Yıldız kolları sıvadı. İddialı olduğunu belirten Hüseyin Yıldız, “Kazanmaya inanarak yola çıktık”...

  • Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bugün açılıyor!

   Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bugün açılıyor...

   Karacabey Belediye Başkan Ali Özkan tarafından başlatılan yenilikçi hamlelerle birlikte, kentin estetik görünümü ile sosyal hayatına katkı sunan projeler de hız kesmiyor. Bu kapsamda yapılan Sırabademler...

  • Belediye’den ‘Siber Güvenlik’ eğitimi

   Belediye’den ‘Siber Güvenl...

   *'Modern belediyecilik' anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, bünyesindeki personele yönelik eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda belediye içerisinde kullanılan bilişim ve veri...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR