Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey”
a aa
Tarih : 29 Mart 2014 9:58
“Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey”
Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İsmail Tezcan, yarın yapılacak olan seçimlerin tarihi bir fırsat olduğunu belirterek, “Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey” dedi.
“Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey”
reklam

Karacabey Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İsmail Tezcan, yarın yapılacak olan seçimlerin tarihi bir fırsat olduğunu belirterek, “Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey” dedi.
En önemli görevlerinin Karacabey’i rahata ulaştırmak olduğunu belirten Tezcan, yaptığı yazılı açıklamada, “Bizim için en önemli görev, Karacabey’i rahata ulaştırmak, milletimizi bir ve bütün şekilde huzura kavuşturmaktır. Bunu başaracak kadro, milliyetçi irade, cesur ruh buradadır. 30 Mart, tarihi bir fırsat olacaktır. Türk milletinin yüz akı, kalp atışı, karşılıksız sevdalısı, fedakârlık örneği Milliyetçi-Ülkücü Hareket buradadır. Yarın gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri, tarihi bir dönüm noktası ve kritik bir yol ağzıdır. Seçimlerin sahip olduğu önem, taşıdığı özellik dolayısıyla, 30 Mart bir milat, eşik ve demokrasi imtihanıdır. Milli varlığımızın devamlılığı, milli kimliğimizin korunması için 30 Mart virajı, mutlaka sağ, salim alınmalıdır.
Ülkemiz 30 Mart’ın ardından normale dönecektir. Karanlıktan çıkacak, kutuplaşmadan arınacak, kargaşadan sıyrılacak, korkudan uzaklaşacaktır. Yarın ki seçimlerde sadece yerel yöneticiler seçilmeyecektir. İktidar yıllarının detaylı muhasebesi yapılacak, aktörleri, malum olan oyunları göz önüne alınacak, yaşanması muhtemel olan felaketlerin, acıların ve hazin kopuşların izdüşümünde milli irade sandığa yansıyacaktır. Bu nedenle seçimlerin hafife alınır hiçbir yanı yoktur.
Seçimlerde kalıcı, sağlam, tesirli ve saygın bir netice almak, en başta tarihin bize yüklediği bir görevdir. İkbal kaygısı taşıyanlar, koltuk ve statü hırsından gözü kararanlar, çıkar kavgalarıyla vakit öldürenler, hiziplerle oyalananlar, milletçe karşı karşıya olduğumuz sorunların sır ve esasını anlamayacaklardır. Türkiye yanıyorken, millet ağlıyorken, Türklük içten içe kanıyorken, vatan ‘ah, vah’ ediyorken, bilhassa ‘Ben milliyetçiyim, vatanseverim, ülkücüyüm” diyen hiç kimsenin boşa geçirecek bir salisesi dahi yoktur ve olmamalıdır. Buna karşı hareket eden kim olursa olsun, tavrı ve tarzıyla Türk milletinin aleyhine işleyen hıyanet mekanizmasına destek veriyor demektir.
Yarınlar, kısa soluklu, yorulmadan kazanma, ekmeden biçme, vermeden alma arayışı ve amacında olanların değil, rahatını terk edebilen, mensubu olduğu ve idealini sahiplendiği milletinin, davasının ve dava arkadaşının kaygısını içtenlikle taşıyabilenlerin elinde şekillenecektir.
Vatanın en karanlık döneminde ortaya çıktık. Türk ve İslam’a yönelen saldırıları göğüslemek, püskürtmek ve def etmek için destansı bir mücadelenin tarafı olduk. Sorumluluktan kaçmadık, sırtımızı dönmedik, ‘Bana ne?’ demedik. Birbirimizden güç alarak, birbirimize dayanarak, birbirimize güvenerek ihanetin karşısına Bozkurt gibi dikildik. Küfrün her çeşidine direndik. Zalimliğin her türüne gövdemizi siper ettik. Ülkemizin her tarafında hilal gibi doğduk, yıldız gibi parladık ve bayrak gibi dalgalandık. Bunun için, bir olacağız, iri olacağız ve saflarımızı sıkı tutacağız. Aziz Karacabeyliler hizmetkârlarını dört gözle beklemektedir. Biliyoruz ki, gündüz kandilini hazırlamayan, gece karanlığa mahkûmdur.
Biz, adı belli, kimliği net, nerede durduğu açık, nereye varacağı gün gibi aşikar olan Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Çünkü bizim içimiz, dışımız, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, dilimiz, devletimiz, ülkümüz de birdir ve öyle kalacaktır. Bu defa biz varız ve biz kazanacağız. Artık yeter, şimdi söz senin Karacabey” ifadelerine yer verdi.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Seçim için geri sayım başladı

   Seçim için geri sayım başladı

   Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek üzere 24 Haziran'da yapılacak seçim için geri sayım başladı. Her kesim tarafından, “Türkiye'nin kader seçimi” olarak nitelendirilen seçimde, Yüksek Seçim...

  • Özkan’dan ‘istikrar’ vurgusu

   Özkan’dan ‘istikrar’...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hafta sonu gerçekleştirilecek seçimlerde Türkiye'nin bekasının da oylanacağını ifade ederek, son 16 yılda elde edilen gelişimin sürdürülebilmesi için istikrarın önemine...

  • AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Karacabey”

   AK Parti ile güçlü Türkiye, güçlü Kara...

   Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ertem İşcan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde daha önce olduğu gibi yine destan yazacaklarını iddia...

  • “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   “Sandıklardan İnce çıkacak!”

   *CHP'nin iktidar olacağını belirten Çiftçi, Muharrem İnce'nin 80 milyonu kucaklayacağını dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Pazar günü yapılacak olan tarihsel...

  • “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey Vakti”

   “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Karacabey ...

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Türkiye için dönüm noktası niteliğinde olan 24 Haziran seçimlerine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla takdir topladı. Mahallelerde girilmedik sokak, çalmadık...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.