Karacabey Meltem Gazetesi
» 
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
a aa
Tarih : 31 Aralık 2008 0:00
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
reklam

AK Parti’de “Koç Çatlağı”
Karacabey AK Parti’de Ergün Koç’un ilginç transferiyle başlayan “çatlak” giderek büyüdü ve yöneticilerin ikiye bölünmesine neden oldu.
Belediye seçimlerini her şeye rağmen kazanmak isteyen AK Partililer, bu düşünce ile ilk olarak DP Belediye Başkanı Ergün Koç’u transfer edip aday göstererek bombayı patlattı. Ancak, Ergün Koç’un AK Parti’ye tepeden inme transferi ilçe tabanından büyük tepki aldı. Açıkça söylenmese de, AKP tabanı Ergün Koç’u içine sindiremedi.
Karacabey’in kolay kazanılamayacağının farkında olan İl Başkanı Sedat Yalçın ile milletvekilleri sık sık ilçeye gelerek bütünleştirme çalışmaları yaptı.
AKP İlçe tabanı ile Ergün Koç’un barıştırılması yönünde yapılan girişimler her hangi bir sonuç vermezken, parti içinde giderek büyüyen bölünme meydana geldi.
Halit Türkkan’ın ilk başlarda Ergün Koç’a sıcak bakmaması ancak, daha sonra baskıyla, “Ergün Koç’un arkasındayız” açıklaması yapması parti içindeki bölünmeyi hızlandırdı.
Ergün Koç’u destekleyenler ile desteklemeyenlerin oluşturduğu iki grup, parti içindeki sıkıntıları giderek arttırdı. Başkan Koç’un yeniden aday olması halinde AKP tabanından bir çok istifaların gerçekleşeceği yüksek sesle yeniden dillendirilmeye başlanırken, önceki gün yaşanan şok gelişmeler AKP’yi, cadı kazanına döndürdü.
Ergün Koç’u destekleyen grup önceki gün Bursa’ya giderek; “Halit Türkkan’la olmuyor. Bu böyle yürümez. Gemi su almaya başladı. Başkanın değiştirilmesi gerekir. Alın bunu” “Ültimatomu” verince ortalık iyice karıştı.
Bu kez, “Ergün Koç’la seçim kazanamayız” diye konuşan Halit Türkan yanlıları karşı atağa geçti ve dün AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’a, “Danıştay’daki Yolsuzluk Dosyaları” ile Abdüllatif Şener’in öncülüğünü yaptığı “Demokrat Oluşum”un Karacabey haritasını kimlerin şekillendirdiğini anlattı. Ergün Koç’un 26.12.2008 günü DSİ Setbaşı Tesisleri’ndeki “Örgütlenme toplantısında, Demokrat Oluşumun” siyasi yapılanmasıyla ilgili fotoğrafını ortaya koydu.
Böylece AK Parti’de “Cadı Kazanı” kaynamaya başlarken, siyasi kulislerde, “Doku Uyuşmazlığının, seçim yitirilmesine neden olacak” şeklinde gündeme gelen değerlendirmeler öne çıktı.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • CHP’NİN TOSUNCUĞUNA AKKUŞ KORUMASI

   CHP’NİN TOSUNCUĞUNA AKKUŞ KORUMASI

   İBRAHİM BURSALI'NIN HABERİ *CHP Karacabey Örgütünün, Kurultay Delegesi Sinan Çiftçi ile ilgili ihraç istemi kınamayla geçiştirildi. İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un bu konuda ikili oynadığı belirtildi....

  • Birileri kaldırım işgallerinden nemalanıyor mu?

   Birileri kaldırım işgallerinden nemala...

   *Esnafların parsellediği yaya kaldırımları geçit vermiyor. Vatandaş, yaya kaldırımları işgal altında olduğu için ana yola inmek zorunda kalıyor. AKP'li Belediyenin yıllardır çözüm üretmediği için özellikle...

  • GÖNÜLLERİN BAŞKANI AVİL GERİ DÖNÜYOR!

   GÖNÜLLERİN BAŞKANI AVİL GERİ DÖNÜYOR!

   Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Gönül Avil sesleri yükselmeye başladı. Genel Merkezin isteği üzerine, 17/12/2019 Salı günü tek listeyle yapılacak olan kongrede CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olması...

  • AK Parti’de delege seçimleri başlıyor!

   AK Parti’de delege seçimleri ba...

   AK Parti Genel Merkezi'nce ileri bir tarihe ertelenen delege seçimlerinin Karacabey'de 13 Aralık Cuma günü başlayacağı öğrenildi. 85 mahalledeki AK Parti üyeleri, delegeleri belirlemek üzere sandığa...

  • Karacabey’de parke taşı çalışmaları sürüyor

   Karacabey’de parke taşı çalışmal...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe genelinde kırsal-kent merkezi ayrımı olmaksızın parke taşı çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade ederek, devam eden çalışmaları yerinde denetledi. Özkan, “Bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR