Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
a aa
Tarih : 31 Aralık 2008 0:00
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
AK Parti’de “Koç Çatlağı”
reklam

AK Parti’de “Koç Çatlağı”
Karacabey AK Parti’de Ergün Koç’un ilginç transferiyle başlayan “çatlak” giderek büyüdü ve yöneticilerin ikiye bölünmesine neden oldu.
Belediye seçimlerini her şeye rağmen kazanmak isteyen AK Partililer, bu düşünce ile ilk olarak DP Belediye Başkanı Ergün Koç’u transfer edip aday göstererek bombayı patlattı. Ancak, Ergün Koç’un AK Parti’ye tepeden inme transferi ilçe tabanından büyük tepki aldı. Açıkça söylenmese de, AKP tabanı Ergün Koç’u içine sindiremedi.
Karacabey’in kolay kazanılamayacağının farkında olan İl Başkanı Sedat Yalçın ile milletvekilleri sık sık ilçeye gelerek bütünleştirme çalışmaları yaptı.
AKP İlçe tabanı ile Ergün Koç’un barıştırılması yönünde yapılan girişimler her hangi bir sonuç vermezken, parti içinde giderek büyüyen bölünme meydana geldi.
Halit Türkkan’ın ilk başlarda Ergün Koç’a sıcak bakmaması ancak, daha sonra baskıyla, “Ergün Koç’un arkasındayız” açıklaması yapması parti içindeki bölünmeyi hızlandırdı.
Ergün Koç’u destekleyenler ile desteklemeyenlerin oluşturduğu iki grup, parti içindeki sıkıntıları giderek arttırdı. Başkan Koç’un yeniden aday olması halinde AKP tabanından bir çok istifaların gerçekleşeceği yüksek sesle yeniden dillendirilmeye başlanırken, önceki gün yaşanan şok gelişmeler AKP’yi, cadı kazanına döndürdü.
Ergün Koç’u destekleyen grup önceki gün Bursa’ya giderek; “Halit Türkkan’la olmuyor. Bu böyle yürümez. Gemi su almaya başladı. Başkanın değiştirilmesi gerekir. Alın bunu” “Ültimatomu” verince ortalık iyice karıştı.
Bu kez, “Ergün Koç’la seçim kazanamayız” diye konuşan Halit Türkan yanlıları karşı atağa geçti ve dün AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’a, “Danıştay’daki Yolsuzluk Dosyaları” ile Abdüllatif Şener’in öncülüğünü yaptığı “Demokrat Oluşum”un Karacabey haritasını kimlerin şekillendirdiğini anlattı. Ergün Koç’un 26.12.2008 günü DSİ Setbaşı Tesisleri’ndeki “Örgütlenme toplantısında, Demokrat Oluşumun” siyasi yapılanmasıyla ilgili fotoğrafını ortaya koydu.
Böylece AK Parti’de “Cadı Kazanı” kaynamaya başlarken, siyasi kulislerde, “Doku Uyuşmazlığının, seçim yitirilmesine neden olacak” şeklinde gündeme gelen değerlendirmeler öne çıktı.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihayet yandı!

   Bakırköy Kavşağı trafik ışıkları nihay...

   Karacabey'de daha önce sık sık kazalara sahne olan Bakırköy Kavşağı'nda bulunan trafik ışıklarını besleyen otomasyon panosunun geçtiğimiz haftalarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması sonrası...

  • Meclis Pazartesi ‘Olağanüstü’ toplanacak!

   Meclis Pazartesi ‘OlağanüstüR...

   Karacabey Belediyesi, önümüzdeki Pazartesi günü 3 gündem maddesini karara bağlamak amacıyla 'Olağanüstü' toplanacak. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca, Temmuz/ 2019 Dönemi Olağanüstü Meclis...

  • Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz”

   Başkan Özkan: “Tarımı ve çiftçilerimiz...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin önemli tohumculuk firmalarından Limagrain'in Türkiye Genel Müdürü Dr. Cenk Saraçoğlu ile bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede ilçedeki tarımsal ve teknolojik...

  • M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını yaptı

   M.K.Paşa İYİ Parti görev dağılımını y...

   İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Tevfik Demir başkanlığında görev dağılımını yaptı. İyi Parti'den yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun üçüncü...

  • “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ve yok etme planıdır”

   “11. Kalkınma Planı, çiftçiyi bitirme ...

   CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, “11. Kalkınma Planı, AKP'nin 17 yıldır tarımda yaşattığı olumsuzlukları kayıt altına aldığı, özeleştiri yaptığı ama buna da devam edeceğine dair bir tutum...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.